Ogólne warunki sprzedaży

SPIS

ABC Kominów

Jaki komin do pieca gazowego wybrać?

Wybór odpowiedniego komina do gazowego kotła kondensacyjnego wcale nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. To bardzo ważny element całego systemu grzewczego, dlatego jego zakup musi być przemyślany. Jaki komin do gazu będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę? Odpowiadamy w artykule.

czytaj dalej...

Jak często należy czyścić komin?

Komin zapewnia stały napływ powietrza, gwarantując bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Czyszczenie komina to obowiązek każdego właściciela nieruchomości, zatem warto o nim pamiętać. Jak często należy czyścić spalinowe przewody kominowe? Czym czyścić komin? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

czytaj dalej...

Pożar sadzy w kominie – jak do niego nie dopuścić?

Pożar to zawsze bardzo groźne zjawisko. Jeśli kiedykolwiek przechodziliście szkolenie BHP, to prawdopodobnie widzieliście filmik, który pokazuje, jak szybko rozprzestrzenia się ogień. Źle eksploatowany i nieprawidłowo czyszczony komin, w którym zalega sadza, może być źródłem pożaru. Warto więc wiedzieć, jakich zasad przestrzegać, by się przed tym uchronić i uratować swój dobytek, zdrowie, a czasem nawet życie.

czytaj dalej...

Słaby ciąg komina – co zrobić

Komin należy do najważniejszych elementów naszego domu. Od jego poprawnego działania zależy bezpieczeństwo domowników. Jakie są najczęstsze przyczyny słabego ciągu komina i jak możemy im zaradzić?

czytaj dalej...

Nowy komin w starym domu – budowa i dobudowa

Nierzadko w związku z remontem budynku bądź wymianą instalacji grzewczej zachodzi potrzeba dostosowania systemu odprowadzania spalin. Istniejące w budynku kominy mogą okazać się niewydajne, bądź ulegać uszkodzeniom w wyniku podatności na składniki kondensatu spalin. Czasem w takich sytuacjach wystarczy remont komina w starym domu, czasem jednak nowe potrzeby budynku wymagać będą bardziej radykalnych rozwiązań i niezbędna będzie budowa komina w istniejącym domu od zera! Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Jak zbudować nowy komin w starym domu?

czytaj dalej...

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0