Ogólne warunki sprzedaży

7 powodów, dla których lepiej wybrać komin stalowy niż ceramiczny

Urządzenie grzewcze zakupione – czas dobrać do niego odpowiedni komin. Przez wiele lat na rynku dominowały kominy budowane z cegły. Ta technologia była stosunkowo tania, ale niestety niskie koszty wykonania szybko przestawały cieszyć, bo niedługo potem rosły… W postaci kosztów naprawy. Awaryjność takiego rozwiązania i przymus dokładnego zaplanowania miejsca komina w projekcie sprawiły, że kominy z cegły powoli odchodzą w niepamięć. Pojawia się zatem pytanie, jaki komin wybrać? My już znamy odpowiedź, ale przedstawimy Wam 7 powodów, dzięki którym dokładnie zrozumiecie nasze stanowisko.

1. Komin stalowy dla paliw stałych jest odporny na pożar sadzy

A nie wszystkie kominy ceramiczne mają odporność na pożar i w takich warunkach mogą pęknąć. Jeśli więc mamy do wyboru rozwiązanie, które daje gwarancję bezpieczeństwa – zdecydowanie lepiej wybrać właśnie takie. Nikt przecież nie kupuje komina z myślą o wymianie po kilku miesiącach – komin ma służyć latami. Stalowy daje taką gwarancję.

2. Komin stalowy szybciej się rozgrzewa

A to bardzo dobrze. Szybsze rozgrzewanie powoduje szybsze wytworzenie optymalnego ciągu kominowego. Dlaczego to dobrze? Ponieważ np. dla wkładów kominkowych w pierwszym etapie rozpalania nie następuje uchodzenie dymu do pomieszczenia w przypadku otwarcia drzwiczek.

3. Komin stalowy jest prosty w montażu

A dzięki temu również szybszy w montażu 🙂

4. Wkłady kominowe stosowane są jako ochrona murowanych kominów przed zawilgoceniem

Stalowy wkład kominowy (komin jednościenny) pozwala tchnąć nowe życie – a właściwie nowy dym – w stary, ceglany komin. Wiekowe cegły nie spełniają już swojej roli, ale to nie znaczy, że takiego murowanego komina nie można już wcale wykorzystać. Idealnie nadają się do tego systemy kominowe ze stali, które można poprowadzić wewnątrz murowanych szachtów.

5. Stalowe systemy kominowe są wykonane w małych średnicach (od 60 mm) i z cienkich blach, co powoduje, że zajmują dużo mniej miejsca…

…więc nawet jeśli do dyspozycji mamy tylko wąski szacht, bez problemu zamontujemy w nim stalową wkładkę kominową. Dodajmy do tego jeszcze łatwość montażu i mamy full pakiet.

6. Kominy stalowe są lżejsze

Mała średnica + cienkie blachy = lekka waga. Dzięki niej kominy stalowe są łatwiejsze nie tylko w montażu, ale i w transporcie. Kominy ceramiczne wymagają nieco więcej zachodu. Ich miejsce musi być dokładnie zaplanowane, montuje się je w momencie stawiania budynku i trzeba przewidzieć dla nich odpowiednie obciążenie dla stropu lub fundamentu. Przy kominach stalowych nie mamy tego problemu.

7. Kominy stalowe izolowane posiadają takie rozwiązania mocowań, dzięki którym można je zamontować do elewacji budynku, bez konieczności budowy fundamentu

A to oznacza jedno – komin stalowy możesz postawić dokładnie tam, gdzie Ci to pasuje (miejsce komina ceramicznego trzeba przewidzieć już na etapie projektowania). Komin dwuścienny możesz poprowadzić na zewnątrz – z łatwością przymocujesz go do ściany. Może też stać np. na środku budynku – szczególnie poleca się tutaj bezobejmowy system ZEN. A jeśli masz szacht, który chcesz wykorzystać – poprowadź w nim wkładkę kominową. Tak, tak – wniosek nasuwa się sam: kominy stalowe są doskonałym rozwiązaniem do KAŻDEJ konfiguracji i do każdego rodzaju paliwa.

Jeśli dotyczy Cię któraś z poniższych sytuacji:

  • Planujesz zakup lub już zakupiłeś/zakupiłaś urządzenie grzewcze na: gaz, olej, drewno, pellet
  • W budynku, w którym planujesz postawić urządzenie grzewcze jest dostępny murowany komin i chcesz go wykorzystać
  • Mimo dostępności murowanego komina nie chcesz go wykorzystywać, ponieważ wolisz ustawić urządzenie grzewcze w zupełnie innym miejscu niż istniejący szacht
  • W budynku, w którym ma stać urządzenie grzewcze nie ma żadnego komina
  • Marzysz o designerskim kominku na środku domu, do którego poprowadzony będzie równie designerski komin

Rozwiązaniem na każdą z nich jest komin stalowy. Całą ofertę naszych systemów kominowych znajdziesz w naszym najnowszym katalogu.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0