Ogólne warunki sprzedaży

SPIS

ABC Kominów

Czym jest nasada kominowa i kiedy trzeba ją zamontować?

Nasada kominowa to zakończenie wylotu przewodu kominowego, które zabezpiecza komin przed opadami atmosferycznymi i zmianą ciśnienia na skutek porywistych wiatrów. Dodatkowo montaż nasady na kominach spalinowych i dymowych ogranicza ryzyko odwrócenia ciągu. W przypadku przewodów wentylacyjnych wspomaga przepływ powietrza w taki sposób, aby zapewnić optymalne tempo jego wymiany w pomieszczeniach.

czytaj dalej...

Ogrzewanie kominkowe – jakie są możliwości, co warto wybrać?

Kominek w domu lub mieszkaniu jest bardzo okazałym elementem, który podnosi wartość nieruchomości. Prawidłowo dobrane i zamontowane instalacje kominkowe mogą okazać się też wydajnym dodatkowym źródłem ciepła w budynku. Planując montaż grzewczego systemu kominkowego w swoim domu, warto dowiedzieć się więcej na temat możliwości dystrybucji ciepła produkowanego w klimatycznym kominku.

czytaj dalej...

Nowoczesne kominy – jak wybrać, jak budować?

Na rynku dostępnych jest wiele systemów kominowych. Dobierając odpowiedni, można zbudować dopasowaną instalację, która będzie bezpiecznie odprowadzać dym i spaliny z kotła ogrzewania centralnego i wspomagającego główny układ ogrzewania kominka. Jednym z lepszych rozwiązań na zapewnienie odpowiednich parametrów przewodów kominowych jest zastosowanie stalowych wkładek, które pełnią funkcję przewodu. Stalowe systemy kominowe pozwalają też na budowę samonośnych kominów, co ogranicza zakres prac budowlany.

czytaj dalej...

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0