Ogólne warunki sprzedaży

Budownictwo energooszczędne – komin też ma znaczenie

Wzrost kosztów ogrzewania budynków wywołany systematycznymi podwyżkami cen energii oraz nowe wytyczne w sprawie zapotrzebowania domów na energię pierwotną (EP) sprawiły, że coraz większa liczba inwestorów decyduje się na budowę domu energooszczędnego.

Nowoczesne technologie w budownictwie pozwalają wybudować dom, w którym zapotrzebowanie na energię do ogrzewania, wentylacji, czy przygotowania ciepłej wody użytkowej –  w porównania do 120 kWh/mkw dla tradycyjnych domów – może być niższa niż 70 kWh/mkw na rok.

Co wpływa na energooszczędność domu?

Podstawowym i najważniejszym elementem budynku energooszczędnego jest przede wszystkim bardzo dobra izolacja cieplna – zazwyczaj 35-40 cm izolacji z wełny mineralnej lub poliuretanu na zewnątrz, albo 25 cm grubości od strony wewnętrznej. Na obniżenie kosztów użytkowania wpływa również system wymuszonej wentylacji z odzyskiem ciepła oraz odpowiednio dobrane przeszklenia. Nie bez znaczenia jest także usytuowanie samego budynku, który wg budownictwa energooszczędnego powinien mieć fasadę zwróconą na południe, w celu  lepszego absorbowania ciepła (zmienia się główna oś posadowienia domów z N-S na W-E).

Oszczędny system kominowy

Naprzeciw nowoczesnym technologią wychodzą również producenci  instalacji grzewczych i kotłów. Współczesne urządzenia grzewcze gwarantują ekologiczne i tanie ogrzewanie domu – dając nawet do 10% oszczędności. 

Wybierając  wolnostojący kominek nowej generacji, który dla zwiększenia wydajności ma nowoczesne, specjalnie zaprojektowane palniki z podajnikiem sterowanym automatyką dedykowany jest  trójścienny system kominowy  MK TRIO.

Komin MK TRIO składa się z trzech ścian –kanału spalinowego, izolacji 30 mm i kanału powietrznego, przez który bezpośrednio do urządzenia grzewczego doprowadzane jest powietrze niezbędne do spalania. Taka budowa uniemożliwia dopływ do budynku niekontrolowanego zimnego powietrza, dzięki czemu system ten doskonale spełnia swoją funkcję w domach energooszczędnych. System trójścienny MK TRIO jest certyfikowany do pracy na mokro i posiada odporność korozyjną V2. Oprócz tego charakteryzuje się ciekawym wykończeniem, dzięki czemu doskonale sprawdzi się zarówno w  nowoczesnej, jak i klasycznej aranżacji domu energooszczędnego.

Inwestycja w przyszłość

Wybierając nowoczesne technologie, nie tylko zmniejszamy zapotrzebowanie na energię i minimalizujemy późniejsze koszty. Dodatkowo, jeśli po jakimś czasie zdecydujemy się na sprzedaż takiego domu, możemy mieć pewność, że jego wartość rynkowa nadal będzie bardzo wysoka.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0