Ogólne warunki sprzedaży

Czym są kominy samonośne?

Firma MK Systemy Kominowe specjalizuje się m.in. w produkcji kominów samonośnych. Są to samodzielne konstrukcje przeznaczone do montażu na zewnątrz lub wewnątrz budynków. Nie wymagają instalowania ich w szachtach, co zdecydowanie ułatwia oraz przyspiesza ich ustawianie. Kominy samonośne są zdecydowanie tańsze, niż te tradycyjne wykonywane z cegieł. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością i są chętnie wybierane przez naszych Klientów.

Wytrzymałe i komfortowe kominy samonośne

Kominy samonośne dostępne w ofercie MK składają się z gotowych elementów, które trzeba ze sobą połączyć, a następnie przymocować do ściany. Spełniają one wszelkie wymagania oraz standardy, co sprawia, że korzystanie z nich jest komfortowe oraz w pełni bezpieczne. Systemy kominowe są przystosowane do pracy z różnymi źródłami ciepła. Można więc je z powodzeniem podłączyć zarówno do kominków, jak i pieców oraz kotłów na pellet, drewno, olej lub gaz. Trzeba jednak pamiętać o doborze właściwej instalacji do typu urządzenia grzewczego, które znajduje się w budynku.

Budowa i funkcjonowanie kominów samonośnych

Kominy samonośne to dwuścienne systemy izolowane. Są one zbudowane z dwóch rur wykonanych z wysokiej jakości stali. Pomiędzy nimi znajduje się warstwa ocieplenia. Dzięki takiej konstrukcji komin jest stabilny oraz odporny na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Tego rodzaju przewody można zastosować na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Ich niewątpliwą zaletą jest szybki montaż, który nie wymaga stawiania murowanej konstrukcji. Jest to z pewnością wygodne, a zarazem ekonomiczne rozwiązanie.

Kominy samonośne wyróżniają się także estetycznym wyglądem. Doskonale wpiszą się praktycznie w każdy styl, w jakim zostały urządzone wnętrza oraz otoczenie budynku. Te z oferty MK mogą być pomalowane w dowolnym kolorze. Podczas montażu należy pamiętać o solidnym przymocowaniu przewodów do elewacji lub ściany wewnętrznej, co zapewni stabilizację i właściwe podparcie całej konstrukcji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu w razie pytań lub wątpliwości.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0