Ogólne warunki sprzedaży

Elastyczny system kominowy Flex – rozwiązanie na szybką modernizację systemu grzewczego

Czy istnieje prosty sposób na modernizację domowego systemu grzewczego? Jak unowocześnić kotłownię czy przystosować stare kominy do nowych warunków pracy bez skomplikowanej przebudowy? Mamy na te pytania prostą odpowiedź – elastyczne wkłady kominowe.

Elastyczne systemy kominowe to rewolucyjne rozwiązanie, które może być stosowane w starych, nawet trudnodostępnych szachtach kominowych, również w takich, które posiadają uskoki lub nieregularne kształty. Trudne warunki montażowe nie są już przeszkodą na drodze wymiany systemu grzewczego na nowoczesny i energooszczędny.

Nasza firma oferuje w tym zakresie system FLEX, którego cechą charakterystyczną są rury elastyczne. W ramach tego systemu istnieje cała gama produktów, które bezpośrednio odpowiadają na konkretne zapotrzebowanie.

Do nowoczesnych kotłów turbo lub kondensacyjnych na gaz i olej przystosowany jest jednościenny Flex z klasą ciśnieniową P1 (200 Pa). Rury tego systemu składają się z warstwy odpowiednio ukształtowanej taśmy. Wkładka jest giętka dzięki „harmonijce”, co sprawia, że montaż jest o wiele łatwiejszy niż w przypadku innych – „sztywnych” systemów.

Coraz popularniejsze w domach kominki, często wymagają wykonania skomplikowanego przyłącza do komina z uwagi na nieregularny szacht. W tym przypadku rozwiązaniem przez nas proponowanym jest Flex x2 – system do kominków i kotłów opalanych drewnem, charakteryzujący się wysoką odpornością korozyjną (V2). Łatwe i niedrogie rozwiązanie oferują dwa rodzaje pakietów przyłączeniowych. Pierwszy – ze złączką przyłączeniową na kominek i rurę Flex w dwóch długościach – 1,2 oraz 1,5 m; drugi – z dodatkową złączką do podłączenia z kominem ceramicznym.

W naszej ofercie znajduje się także Flex ALU, który jest przystosowany do pracy w temperaturze do 200 stopni Celsjusza. Może więc znaleźć także zastosowanie do celów wentylacyjnych. System ten jest nadzwyczajnie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego elastyczność sprawia, że można go zginać w dowolnym miejscu. Standardowe przewody o długości 0,5 m mogą się rozciągać aż do 3 metrów!

Podsumowując, w naszej ofercie elastycznych systemów znajdują się: systemy stalowe do kotłów atmosferycznych i kondensacyjnych oraz turbo, wkłady do kominków i kotłów opalanych drewnem oraz aluminiowe przewody do wentylacji. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym, w celu poznania szczegółowych technicznych.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0