Ogólne warunki sprzedaży

Komin do kominka gazowego

Kominki zasilane gazem cieszą się coraz większą popularnością. Są chętnie wybierane głównie ze względu na wygodę użytkowania. Bardzo szybko się je uruchamia i są praktycznie bezobsługowe, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Jednak podobnie, jak w przypadku tradycyjnych kominków, także te gazowe wymagają zamontowania odpowiedniego systemu odprowadzającego na zewnątrz produkty spalania. W ofercie MK Systemy Kominowe jest dostępny niezawodny komin koncentryczny Gasfire. Ten wytrzymały oraz efektywny system powietrzno-spalinowy jest niezastąpiony w każdym budynku, w którym znajduje się kominek zasilany gazem.

Czym jest komin do kominka gazowego?

Komin do kominka gazowego Gasfire składa się z dwóch kanałów. Pierwszy z nich – wewnętrzny – służy do odprowadzania na zewnątrz budynku produktów spalania. Drugi – zewnętrzny – doprowadza powietrze do kominka, zapewniając tym samym jego właściwe działanie. Zakończeniem systemu Gasfire jest specjalny terminal, który zapewnia odpowiedni wyrzut spalin i pobór powietrza do kominka. Cały system jest zgodny z normą EN-14989-2, która określa wymagania dla przewodów odprowadzających spaliny oraz transportujących powietrze. Dzięki temu korzystanie z komina Gasfire jest w pełni bezpieczne oraz wygodne.

Wytrzymały komin do kominka gazowego – stalowy

Stalowy komin do kominka gazowego dostępny w ofercie MK wyróżnia się najwyższą jakością wykonania. Występuje w dwóch średnicach:

  • 100–150 mm,
  • 130–200 mm.

Jest to uniwersalny system, który można bez problemu zamontować:

  • w szachcie lub pionowo na kominku – wtedy powietrze jest pobierane znad dachu,
  • z systemem jednościennym w szachcie – w takim przypadku to właśnie z tego przewodu jest pobierane powietrze,
  • na zewnątrz – pionowo lub z poziomym wyrzutem spalin.

Komin przeznaczony do kominka gazowego jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Zapewnia mu to ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak agresywne skropliny spalin gazowych. Jest to system odporny na korozję, dzięki czemu posłuży bez zarzutu przez wiele lat. W ofercie znajdują się niezbędne akcesoria do montażu całego systemu takie jak: wsporniki, obejmy konstrukcyjne do muru, przejścia dachowe, akcesoria maskujące, a ponadto każdy element wyposażony jest w obejmę spinającą.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0