Ogólne warunki sprzedaży

Komin do kominka na drewno

Kominki na drewno są bez wątpienia najpopularniejszym rozwiązaniem. Są jednocześnie ekonomiczne oraz praktyczne. Jednak do tego, aby działały w pełni poprawnie, niezbędne jest zamontowanie odpowiedniego przewodu do odprowadzania spalin. W ofercie MK Systemy Kominowe są dostępne różne rodzaje kominów do kominków, które wyróżniają się najwyższą jakością wykonania oraz niezawodnością. Dzięki nim można sprostać wszelkim wymaganiom oraz oczekiwaniom Klientów.

Dwuścienny izolowany komin do kominka na drewno

Nowoczesny komin do kominka na drewno, dwuścienny z warstwą izolacji, doskonale nadaje się do montażu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Jego konstrukcja jest lekka i nieobciążająca elewację. Montuje się go bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych prac murarskich, które generowałyby dodatkowe koszty. Wybierając ten rodzaj komina, można umieścić kominek praktycznie w dowolnym miejscu w domu, ponieważ przewód odprowadzający spaliny montuje się na zewnętrznej ścianie budynku. Dzięki temu nie zajmuje on cennego miejsca wewnątrz pomieszczenia.

Niezawodne systemy do kominków na drewno

Komin do kominka na drewno stalowy to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie w przypadku kominków opalanych drewnem. Jego sprawna instalacja jest możliwa dzięki specjalnym elementom oraz akcesoriom montażowym. W ofercie MK są dostępne dwa systemy, które zasługują na szczególną uwagę:

  • system dwuścienny izolowany MKD,
  • system dwuścienny izolowany ZEN.

Pierwszy na każdym połączeniu ma obejmę spinającą. Dzięki nim cała konstrukcja jest stabilna oraz odporna na działanie warunków atmosferycznych. Z kolei system ZEN wyróżnia się brakiem obejm, a także gładką linią połączeń, która zapewnia kominowi estetyczny wygląd. Łączy je jednak budowa, gdyż oba są złożone z rury wewnętrznej wykonanej z wysokiej jakości stali przeznaczonej do odprowadzania spalin, warstwy izolacyjnej, a także stalowej rury zewnętrznej. Ten ostatni element może być wykonany w różnych wersjach (błyszczącej, matowej, szlifowanej), a również pomalowany na dowolny kolor, co pozwala na jego dopasowanie do indywidualnych potrzeb oraz stylu, w jakim zostały urządzone poszczególne pomieszczenia oraz zewnętrzne otoczenie budynku.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0