Ogólne warunki sprzedaży

Komin do kominka na pellet

Ogrzewanie domów pelletem jest coraz popularniejsze głównie ze względu na to, że jest to ekologiczne paliwo, przyjazne dla środowiska naturalnego. Można nim palić zarówno w kotłach centralnego ogrzewania, jak i w kominkach. Bardzo ważne jest to, aby właściwie wybrać komin do odprowadzania wytworzonych spalin. Oferta MK Żary obejmuje kilka systemów, które sprawdzą się doskonale w połączeniu z kominkami na pellet. Są one trwałe oraz niezawodne, co sprawia, że spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jaki powinien być dobry komin do kominka na pellet?

Pellet wytwarza się głównie z odpadków drzewnych, takich jak trociny czy wióry. Są one prasowane pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu powstają z nich charakterystyczne granulki. Pellet jest ekologicznym paliwem, gdyż do jego produkcji nie trzeba specjalnie ścinać drzew. Jest także łatwy w przechowywaniu oraz wyróżnia się optymalną kalorycznością i wilgotnością. Dzięki temu jego spalanie jest efektywne i ekonomiczne.

Komin do kominka, w którym pali się pelletem, musi być wykonany z wysokiej jakości stali odpornej na szkodliwe substancje zawarte w spalinach. W naszej ofercie jest dostępny system dwuścienny MKD oraz jednościenny MKS. Oba z nich mogą być podłączone do kominków na pellet. Zapewniają bezpieczne oraz sprawne usuwanie spalin na zewnątrz budynku.

Niezawodny i sprawdzony komin do pieca, kotła czy kominka na pellet

Oferta MK obejmuje również przyłącze do pieca na pellet, którym jest system jednościenny LOOK PELLET. Składa się on z niezawodnych emaliowanych przyłączy i ma średnicę 80 oraz 100 mm. Zastosowano w nim uszczelki vitonowe, dzięki którym zapewnia on szczelność w miejscu użytkowania pieca, którym często jest salon. System ten jest odporny na korozję, co znacząco przedłuża jego żywotność. Jest także przystosowany do pracy zarówno w nadciśnieniu, jak i podciśnieniu.

Wszystkie produkty dostępne w ofercie MK Systemy Kominowe mają niezbędne certyfikaty oraz spełniają wszelkie wymogi stawiane tego rodzaju urządzeniom. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0