Ogólne warunki sprzedaży

Kominy do agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze to urządzenia zasilania awaryjnego, które są wykorzystywane, gdy prąd z sieci elektrycznej z różnych przyczyn nie może być dostarczony. Jest on niezbędny do zasilania różnego rodzaju urządzeń, które są używane w zakładach przemysłowych, szkołach, szpitalach. Każdy nawet najmniejszy przestój generuje duże koszty dla firmy lub zdrowia, a zastosowanie agregatów prądotwórczych pozwala skutecznie ich uniknąć. Te urządzenia stosuje się najczęściej w serwerowniach, szpitalach, a także pompach tryskaczowych, czyli wszędzie tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa nie może być przerw w dostawie energii elektrycznej.

Agregaty prądotwórcze podczas swojej pracy wytwarzają spaliny, które muszą zostać odprowadzone. Umożliwiają to kominy do agregatów prądotwórczych.

Niezawodne i skuteczne kominy do agregatów prądotwórczych

W ofercie MK Systemy Kominowe są dostępne następujące systemy przeznaczone do stosowania z agregatami prądotwórczymi:

  • system stożkowy MKS Power,
  • system stożkowy izolowany MKD Power,
  • system dwuścienny MKDT oraz MKDTU.

Są to niezawodne produkty, które wyróżniają się sprawnym działaniem oraz przedłużoną żywotnością. Zostały wykonane z wytrzymałych materiałów odpornych na działanie wysokiego ciśnienia i wysokich temperatur. Tego rodzaju kominy do agregatów zapewniają sprawne usuwanie spalin i gwarantują bezpieczeństwo korzystania z tych urządzeń.

Nowoczesne systemy do agregatów prądotwórczych

System MKS Power jest przeznaczony do pracy w ciśnieniu do 5000 Pa w trybie suchym oraz mokrym. Dzięki zastosowaniu szczelnych stożkowych połączeń system jest szczelny i może bez problemu działać nawet w temperaturze wynoszącej 600°C.

MKD Power (system z izolacją) składa się z kolei z elementów kominowych oraz czopuchowych, dzięki czemu jest przystosowany do pracy w ciśnieniu do 5000 Pa w trybie suchym i mokrym. Obejma łącząca ze sobą poszczególne elementy zapewnia szczelność i chroni przed jej utratą nawet w wyniku drgań konstrukcji.

Systemy MKDT i MKDTU wyróżniają się specjalnym połączeniem elementów na płaszczu. Zastosowano w nich wysokotemperaturowy silikon lub silikonowe uszczelki oraz swobodny rdzeń, który pod wpływem działania wysokich temperatur wydłuża się, przez co nie wymaga stosowania kompensatorów wydłużeń. W ten sposób jest w stanie zapewniać efektywne odprowadzenie spalin także z agregatów o dużej mocy.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0