Ogólne warunki sprzedaży

Kominy izolowane – jakie mają zastosowanie?

Firma MK Systemy Kominowe oferuje wysokiej jakości kominy izolowane przeznaczone do sprawnego odprowadzania spalin z nowoczesnych systemów grzewczych. Są one alternatywą dla tradycyjnych przewodów – wyróżniają się niezawodnością oraz bezpieczeństwem. Doskonale nadają się do stosowania z kotłami na różne rodzaje paliwa, a także z kominkami. Są zaprojektowane w taki sposób, aby negatywny wpływ czynników zewnętrznych był ograniczony do minimum. Oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty najwyższej jakości, które wyróżniają się niezawodnością oraz funkcjonalnością. Zostały zaprojektowane z dbałością o wszystkie szczegóły. Dzięki temu są w stanie spełnić wszelkie oczekiwania naszych Klientów.

Czym wyróżniają się kominy stalowe izolowane?

Kominy stalowe izolowane mają dodatkową warstwę, która skutecznie zabezpiecza przed negatywnym wpływem niskiej temperatury. Rdzeń takiego systemu stanowi rura spalinowa wykonana ze stali nierdzewnej. Otacza ją warstwa izolacji, którą najczęściej jest wełna mineralna. Materiał ten jest chętnie wykorzystywany do ocieplania kominów głównie ze względu na swoje właściwości:

  • jest wodoodporny i ognioodporny,
  • ma niski poziom przewodnictwa cieplnego,
  • jest stabilny,
  • zachowuje swój kształt.

Wszystko to sprawia, że kominy dwuścienne izolowane są zazwyczaj zabezpieczane właśnie wełną mineralną. Rdzeń razem z warstwą ocieplenia jest otoczony dodatkowo nierdzewnym płaszczem. Co ważne, tego rodzaju komin izolowany doskonale nadaje się także do połączenia z systemem wentylacyjnym. Ma więc szerokie zastosowanie, a jego warstwa wierzchnia (płaszcz) może być pomalowana na dowolny kolor z palety RAL, dopasowany do koloru elewacji lub dachu.

Niezawodne kominy zewnętrzne izolowane

Kominy zewnętrzne izolowane ze względu na zastosowanie w nich dodatkowej warstwy ochronnej można z powodzeniem montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Są łatwe w montażu – wystarczy połączyć ze sobą poszczególne elementy. Niska masa sprawia, że nie obciążają nadmiernie konstrukcji budynków i nie uszkadzają elewacji. Ich stosowanie jest więc o wiele bardziej ekonomiczne oraz wygodniejsze, niż w przypadku tradycyjnych kominów murowanych.

Kominy izolowane dostępne w ofercie MK Systemy Kominowe są przystosowane zarówno do pracy na mokro np. z kotłami kondensacyjnymi, jak i na sucho w podciśnieniu np. z kotłami pelletowymi. Doskonale sprawdzają się również w przypadku kotłów na paliwo stałe, które wytwarzają spaliny o wysokiej temperaturze. Dobrze wykonana izolacja komina zapobiega ich wychładzaniu, w przypadku kotłów wysokosprawnych 5 klasy oraz zabezpiecza budynek przed wysoką temperaturą dla urządzeń o wyższej temperaturze spalin. Ma to duży wpływ na bezpieczeństwo korzystania z systemów grzewczych oraz na żywotność urządzeń.

Przewody kominowe izolowane montuje się, stosując metodę wtykową, na połączeniu systemów do kotłów pracujących w nadciśnieniu znajduje się dodatkowo uszczelka, gwarantująca szczelność. Całość zabezpiecza się dodatkowo opaską zaciskową, która gwarantuje stabilność całej konstrukcji. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy MK Żary, w której znajdują się wyłącznie sprawdzone i niezawodne produkty. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli w pełni zadowoleni z zakupionych systemów. Zapraszamy do kontaktu z doradcami oraz składania zamówień.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0