Ogólne warunki sprzedaży

Kominy przemysłowe

Kominy przemysłowe stosuje się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest sprawne i bezpieczne usuwanie spalin na zewnątrz w instalacjach przemysłowych. Ze względu na warunki, w których pracują, muszą być odporne zarówno na wysokie ciśnienie oraz temperaturę, jak i na szkodliwe działanie produktów spalania.

Oferta MK Systemy Kominowe obejmuje tego rodzaju kominy, które wyróżniają się doskonałymi parametrami pracy oraz długoletnią żywotnością. Rozwiązania MK mają szerokie zastosowanie w branży przemysłowej.

Wysokociśnieniowe systemy kominowe dla przemysłu

Tego rodzaju systemy kominowe są zaprojektowane w taki sposób, aby można je było wykorzystać do:

  • turbin gazowych (również tych z bypassami),
  • silników spalinowych Diesla,
  • dużych kotłów kondensacyjnych oraz wytwornic pary o dużej mocy,
  • agregatów prądotwórczych,
  • do jednostek kogeneracyjnych BHKW/CHP wytwarzających prąd oraz ciepło technologiczne,
  • do odprowadzania oparów technologicznych,

Ze względu na specyficzne warunki pracy, kominy przemysłowe posiadają specjalnie zaprojektowaną budowę, wykonane są z najlepszych materiałów, a w ofercie znajdują się elementy dla instalacji w różnych konfiguracjach.

Sprawdzone i trwałe systemy kominowe przemysłowe

Oferta MK skierowana do sektora przedsiębiorstw obejmuje przede wszystkim system MKDT, MKDTU, stożkowy MKD Power, kołnierzowy MKDF (system zwany również „flanszowym”) oraz MKD w dużych średnicach. Są to dwuścienne kominy z warstwą izolacji, która może być w różnej grubości od 30 mm do 120 mm. Budowa komina przemysłowego zapewnia mu bezpieczną i efektywną pracę. Systemy są odporne na wysokie ciśnienie do 5000 Pa (system MKDF jest odporny na większe ciśnienie) i mogą pracować wydajnie nawet w temperaturze 600°C. Są wykonane ze stali odpornej na działanie kondensatu.

Systemy MKDT i MKDTU są przeznaczone do stosowania jako samodzielny komin zewnętrzny. Połączenia na płaszczu są uszczelniane za pomocą wysokotemperaturowego silikonu lub za pomocą silikonowych uszczelek. Systemy są wyposażone w swobodne rdzenie, które pod wpływem wysokich temperatur wydłużają się. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania kompensatorów wydłużeń. Takie instalacje gwarantują sprawną oraz bezpieczną pracę także w przypadku urządzeń o dużej mocy.

Z kolei system stożkowy MKD Power można stosować jako samodzielny komin lub przyłącze do niego. Stożkowe końcówki przyłączeniowe poszczególnych elementów gwarantują szczelność i sprawiają, że w jego przypadku nie trzeba stosować żadnych uszczelek, czy innych zabezpieczeń tego rodzaju.

System kołnierzowy MKDF (z izolacją) dzięki połączeniom za pomocą kołnierzy i uszczelek grafitowych jest odporny na najwyższe ciśnienie. Wymaga on kompensatorów wydłużeń rdzenia. Występuje również w wersji jednościennej.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0