Ogólne warunki sprzedaży

Kominy stalowe – co warto wiedzieć?

Oferta firmy MK Żary obejmuje wysokiej jakości kominy stalowe tzw. nierdzewne. Są to produkty najwyższej jakości odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych oraz szkodliwych substancji, z którymi mają kontakt na co dzień. Wszystkie systemy są poddawane wnikliwym kontrolom, które mają ocenić ich wytrzymałość oraz niezawodność. Wybierając kominy stalowe z naszej oferty, masz pewność, że otrzymasz wyłącznie najlepsze produkty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Są one starannie zaprojektowane oraz wykonane, dzięki czemu posłużą Ci przez wiele lat. To z kolei pozwoli uniknąć kosztownych napraw związanych z koniecznością usuwania poważnych awarii.

Komin stalowy i jego najważniejsze zalety

Kominy stalowe dostępne w ofercie są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Najważniejsze zalety takich systemów, to przede wszystkim:

  • lekka konstrukcja,
  • łatwy montaż,
  • wysoki stopień szczelności,
  • atrakcyjne ceny.

Dzięki temu, że komin stalowy jest lekki, nie obciąża nadmiernie budynku, na którym się go montuje. Łatwy i bezproblemowy montaż sprawia, że cały proces przebiega sprawnie i nie zabiera dużo czasu. Tego rodzaju komin jest szczelny, dlatego można go z powodzeniem stosować jako wkład do komina murowanego. Nadaje się także doskonale do modernizacji uszkodzonych przewodów – szachtów. Dużą zaletą jest także niższa cena – w porównaniu np. z kominem ceramicznym. Model wykonany ze stali można zamontować w dowolnym momencie, również w budynkach już istniejących, w których komin nie był wcześniej w danym miejscu przewidziany. Jego zakup jest więc doskonałym i wygodnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka wysokiej jakości produktu w przystępnej cenie.

Co jeszcze warto wiedzieć o kominach stalowych?

Kominy stalowe ze względu na swoją trwałość oraz odporność na działanie wilgoci mogą być montowane na zewnątrz budynku. Dzięki temu, że przewody nie niszczą się także pod wpływem działania kwasów, sprawdzają się w przypadku różnego rodzaju systemów grzewczych. Trzeba jednak pamiętać, że niezbędne jest właściwe dopasowanie rodzaju systemu kominowego do konkretnego typu kotła.

Komin stalowy coraz częściej jest wybierany jako alternatywa dla tradycyjnych murowanych wersji, których postawienie zajmuje dużo czasu. Jego montaż jest szybki, a dodatkowo prezentuje się on doskonale na ścianach nie tylko domów jednorodzinnych, ale również budynków różnych przedsiębiorstw. Nadaje im nowoczesny i industrialny charakter.

Firma MK Systemy Kominowe oferuje niezawodne kominy stalowe jedno- oraz dwuścienne, które różnią się od siebie przede wszystkim budową oraz zastosowaniem. Pierwsze z nich są przeznaczone wyłącznie do montażu wewnątrz budynków i najczęściej wykorzystuje się je jako wkłady kominowe. Sprawdzą się przede wszystkim w przypadku kotłów gazowych, olejowych oraz tych na paliwa stałe.

Dwuścienna konstrukcja oraz warstwa izolacji sprawiają, że tego rodzaju systemy są stabilne. Bez problemu można je montować jako samodzielne konstrukcje nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków. Są one doskonałym rozwiązaniem także w miejscach, w których nie ma przewodu odprowadzającego spaliny. Kominy stalowe jedno- i dwuścienne dostępne w ofercie MK Żary to produkty wysokiej jakości, które wyróżniają się solidnym wykonaniem oraz trwałością.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0