Ogólne warunki sprzedaży

Kominy stalowe w wielokondygnacyjnych budynkach wielorodzinnych

Systemowe kominy stalowe to doskonałe rozwiązanie do budowy trwałych zaawansowanych systemów odprowadzania spalin i wentylacji. Warto zauważyć, że rozwój systemów kominów stalowych jest efektem poszukiwań rozwiązań, które umożliwiłyby modernizację istniejących szachtów i systemów kominowych zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w wielorodzinnych. Dziś systemowe kominy stalowe stosuje się zarówno do modernizacji, jak i budowy nowych domów i obiektów różnego przeznaczenia.

Modernizacja przewodów kominowych w budynkach starszego typu wynika m.in. z uszkodzeń mechanicznych, erozji materiałów zastosowanych do budowy szachtów czy wnikania wilgoci. Uszkodzone stare kominy są przyczyną problemów ze skutecznym odprowadzaniem niebezpiecznych spalin. Jak wiadomo, degradacja szachtów wentylacyjnych powoduje także pogorszenie jakości powietrza dostarczanego do pomieszczeń. Jednak jednym z ważniejszych katalizatorów modernizacji starych kominów w budynkach mieszkalnych wydaje się postępująca termomodernizacja, która pociąga za sobą konieczność dostosowania parametrów przewodów kominowych do wymagań nowoczesnych urządzeń grzewczych.

Komin stalowy do budynku wielokondygnacyjnego

Jak się okazuje, solidne i trwałe stalowe systemy kominowe można swobodnie montować w starych i nowych szachtach. W większości przypadków montaż stalowego przewodu kominowego nie wymaga zaawansowanych prac adaptacyjnych. Wystarczy umieścić wszystkie komponenty we właściwym miejscu. W trakcie realizacji milionów projektów polegających na modernizacji kominów do perfekcji dopracowano akcesoria i osprzęt, jakie wchodzą w skład systemowych rozwiązań do budowy kominów stalowych w budynkach wielomieszkaniowych i jednorodzinnych Dzięki doświadczeniom zebranym podczas realizacji podobnych projektów nasza firma dopracowała kilkadziesiąt wariantów stalowych systemów kominowych, które dziś można stosować do realizacji poszczególnych elementów układu odprowadzania spalin i wentylacji we wszystkich typach budynków. Dzięki temu trwałe, solidne i proste, a nawet wygodne w montażu kominy stalowe z naszej oferty to jedno z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań do budowy kominów w budynkach wielokondygnacyjnych.

Komin do budynku wielomieszkaniowego

W przypadku nowoczesnych energooszczędnych budynków wielorodzinnych bez dostępu do ogrzewania miejskiego, do budowy systemu kominów wykorzystuje się właśnie nowoczesne systemy kominów stalowych. Co więcej, kominy stalowe wykorzystuje się też do prowadzenia kanałów wentylacyjnych i budowy zintegrowanych systemów klimatyzacji, które coraz częściej są elementem wyposażenia lokali w budynkach wielorodzinnych. Dodatkowo kominy zbiorcze dają możliwość przyłączenia do jednego komina kilku kotłów, które znajdują się na wielu kondygnacjach.

Nasze zaawansowane systemy do budowy kominów w budynkach wielorodzinnych, w których lokale są ogrzewane zaawansowanymi urządzeniami kondensacyjnymi lub z otwartą komorą spalania sprawdzają się w takich projektach idealnie. Systemy kominowe MK Żary są odporne na korozję, co jest szczególnie istotne w przypadku układów ogrzewanych wydajnymi niskotemperaturowymi urządzeniami grzewczymi.

Dzięki systemowi odpowiednich akcesoriów na każdym odcinku od przyłącza kotła, przez czerpnie powietrza po wylot spalin uzyskuje się optymalne parametry, co umożliwia wydajną i oszczędną pracę urządzenia grzewczego. Jednocześnie tak wykonany komin do budynku wielomieszkaniowego jest w pełni bezpieczny dla wszystkich użytkowników. Poza tym parametry instalacji są dobierane przez dział inwestycji zbiorczych tak, by dać możliwość podłączenia kilku kotłów do jednego komina.

Jak dobrać komin do budynku wielorodzinnego?

Zaletą systemowych kominów stalowych jest to, że można dobrać właściwy system do każdego rodzaju urządzeń grzewczych. Nasze systemy kominowe to doskonałe wyposażenie do budowy kominów w budynkach wielokondygnacyjnych. Sprawdzają się podczas realizacji nowych inwestycji i modernizacji istniejących budynków. Zastosowanie kominów stalowych pozwala na uporządkowane prowadzenie przewodów spalinowych.

Urządzenia grzewcze w takich budynkach muszą być usytuowane w określonej odległości od komina. Pewien zakres swobody w aranżacji przestrzeni można uzyskać dzięki systemowym komponentom do podłączania urządzenia grzewczego do komina spalinowego.

W przypadku obiektów modernizowanych, w których brakuje dostępnych szachtów kominowych, warto rozważyć montaż kominów zewnętrznych. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też poprowadzenie izolowanego przewodu kominowego we wnętrzu. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od architektury i konstrukcji budynku oraz planu zagospodarowania pomieszczeń. Warto mieć na uwadze, że montaż zewnętrznego komina stalowego do budynku wielokondygnacyjnego  może wymagać uzyskania odpowiedniej zgody.

Komin do budynku wielomieszkaniowego to coraz częściej systemowy komin stalowy. Kominy stalowe zajmują stosunkowo niewiele miejsca, są proste w montażu i nie wymagają regularnych angażujących czynności obsługowych. To doskonałe rozwiązanie, którego trwałość jest liczona w dekadach bezproblemowej eksploatacji. Co więcej, systemowe kominy stalowe to rozwiązanie, które umożliwia szybką i stosunkowo tanią modernizację kominów w budynkach wielokondygnacyjnych starego typu. Wybierając odpowiedni system, można dobrać stalowy komin zbiorczy do każdego budynku wielorodzinnego, do którego będzie można podłączyć kominki ogrzewające lokale na różnych piętrach.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0