Ogólne warunki sprzedaży

Kominy systemowe – czym są i jakie mają zastosowanie?

Sprawne odprowadzanie spalin z systemów grzewczych w budynkach ma kluczowe znaczenie nie tylko dla komfortu, lecz także dla bezpieczeństwa użytkowników. Dużą popularnością cieszą się kominy systemowe, które są przede wszystkim praktyczne oraz łatwe w montażu. Wykonuje się je głównie ze stali odpornej na działanie wilgoci oraz kwasów. Są więc wytrzymałe i mogą z powodzeniem posłużyć przez wiele lat.

Czym są kominy systemowe?

Są to gotowe kominy, które składa się z wyprodukowanych wcześniej segmentów (rury, trójniki, kolana, wyczystki i inne elementy). Takie moduły montuje się na miejscu, dzięki czemu cały proces instalacji nie zajmuje dużo czasu. Nie wymaga on tradycyjnego murowanego komina. Dzięki nim można zaoszczędzić sporo przestrzeni w budynku. Wysokiej jakości materiał, z którego są wykonane, zwiększa także komfort oraz bezpieczeństwo korzystania z systemów grzewczych.

Kominy prefabrykowane (zbudowane z segmentów) muszą być właściwie dopasowane do pieca, a dokładniej rodzaju opału, jaki się w nim stosuje. W przypadku m.in. kotłów kondensacyjnych idealnym rozwiązaniem są systemy wykonane z kwasoodpornej stali nierdzewnej lub z PP (polipropylenu) z uszczelkami na połączeniach. Wyróżniają się doskonałą szczelnością, dlatego nie ma obaw o to, że spaliny lub kondensat wydostaną się na zewnątrz komina w innym miejscu niż to, które zostało do tego przeznaczone.

Wydajne i niezawodne kominy i systemy kominowe

Firma MK Żary oferuje sprawdzone kominy i systemy kominowe najwyższej jakości. W asortymencie można znaleźć zarówno modele jedno-, jak i dwuścienne, z uszczelką lub bez, przeznaczone do pracy w podciśnieniu i nadciśnieniu, jak i systemy powietrzno-spalinowe, które sprawdzą się doskonale w przypadku różnych instalacji grzewczych. Zdecydowanie ich największą zaletą, która wpływa na popularność tego rodzaju gotowych kominów, jest ich bezproblemowy montaż. Wystarczy połączyć ze sobą we właściwy sposób konkretne elementy, aby powstał sprawny przewód do odprowadzania spalin. Dobrze dopasowany komin modułowy zajmuje także o wiele mniej miejsca niż ten wykonywany tradycyjną metodą.

Kominy dwuścienne są przystosowane do montażu nie tylko wewnątrz, lecz także na zewnątrz budynków, nadając im nowoczesny wygląd. Zakup systemu od zaufanego i doświadczonego producenta, takiego jak MK Systemy Kominowe, daje gwarancję bezpieczeństwa oraz trwałości wszystkich elementów. Kominy dostępne w naszej ofercie spełniają wszelkie wymogi oraz standardy jakości i posiadają niezbędne certyfikaty potwierdzające jakość. Są przystosowane do różnego rodzaju paliw opałowych. Każdy produkt jest produkowany w Polsce i jest objęty gwarancją producenta.

Kominy systemowe można stosować zarówno w nowych budynkach, jak i starszych, które są poddawane modernizacji. Bezproblemowy montaż umożliwia umieszczenie ich praktycznie w dowolnym miejscu. Dużą zaletą zakupu gotowych kominów z prefabrykowanych segmentów jest także ich atrakcyjna cena, która jest dużo niższa, niż koszty stawiania komina murowanego. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wybierane przez naszych Klientów.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą systemów kominowych i nie tylko. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz fachową poradę. Zapraszamy do kontaktu oraz składania zamówień na wybrane produkty.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0