Ogólne warunki sprzedaży

Kominy zewnętrzne – czym się charakteryzują?

Kominy zewnętrzne montuje się zarówno w nowo powstających budynkach, jak i tych poddawanych modernizacji. Wyróżniają się one przede wszystkim estetycznym wyglądem oraz szybkim i bezproblemowym montażem. W ofercie firmy MK Żary są dostępne różne modele kominów przeznaczonych do instalacji na zewnątrz budynków. Są one funkcjonalne oraz praktyczne i z tego powodu coraz częściej stanowią alternatywę dla tradycyjnych kominów murowanych, których postawienie jest czasochłonne oraz kosztowne.

Czym charakteryzuje się system kominowy zewnętrzny?

System kominowy zewnętrzny jest najczęściej wyposażony w izolację, która znajduje się między rdzeniem, a płaszczem zewnętrznym. Dzięki takiej konstrukcji można go z powodzeniem zamontować nie tylko wewnątrz budynku, lecz także na elewacji. Nie wymaga budowy szachtu kominowego, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Systemy zewnętrzne dostępne w ofercie MK Systemy Kominowe są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest jednocześnie trwała i lekka. Nie obciąża więc nadmiernie konstrukcji, do której jest przymocowana. Nasze kominy zewnętrzne są przystosowane do pracy z systemami grzewczymi na różne rodzaje paliwa. Dział techniczny firmy MK Żary jest w stanie zawsze dobrać optymalny system kominowy dopasowany do urządzenia, budynku i wymagań Klienta. Dzięki własnej malarni jesteśmy w stanie pomalować każdy z kominów na dowolny kolor z palety RAL.

Gotowe kominy zewnętrzne i ich zalety

Warto poznać bliżej zalety, które sprawiają, że gotowe kominy zewnętrzne cieszą się tak dużą popularnością i są chętnie wybierane przez naszych Klientów. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • montaż bez konieczności budowania fundamentów,
  • mocowanie do zewnętrznej ściany budynku lub do dachu za pomocą obejm,
  • możliwość ustawienia ich na wylewce betonowej lub zamontowanym do elewacji wsporniku.

Kominy zewnętrzne dostępne w ofercie MK wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale i doskonałym wyglądem. Są estetyczne i doskonale prezentują się umieszczone na zewnętrznej ścianie budynku. Ich nowoczesny i industrialny wygląd nadaje niepowtarzalny charakter całej posesji. Jednocześnie są one na tyle uniwersalne, że można je dopasować praktycznie do każdej elewacji, również dzięki możliwości pomalowania ich na dowolny kolor. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą systemów kominowych zewnętrznych.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0