Ogólne warunki sprzedaży

MK – oferta systemów kominowych

MK – kominy stalowe

MK Systemy Kominowe to firma specjalizująca się w produkcji systemów kominowych. Nasze systemy odprowadzania spalin wyróżniają się wysoką jakością oraz wykorzystaniem najnowszych rozwiązań.

Jesteśmy częścią Grupy Joncoux, która zrzesza największych europejskich producentów systemów kominowych. Świadczy to o wdrażaniu do produkcji nowoczesnej technologii oraz zaufaniu, jakim obdarza nas rynek. W MK dzięki szkoleniom i doświadczeniu stale rozwijamy się po to, aby zapewnić klientom jak największe bezpieczeństwo i najlepsze doradztwo.

Posiadamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, która dba o sprawność produkcji, sterując ponad 240 maszynami oraz – co także istotne – o dobrą atmosferę w pracy. Mamy w swojej ofercie produkty poparte certyfikatami najlepszych instytutów, tj. MPA, TÜV Nord czy LNE. To ISO Systemu Zarządzania Jakością ISO EN 9001 oraz Systemu Zarządzania Środowiskiem ISO EN 14001.

Nasza marka jest jedną z najbardziej znanych marek branży kominowej w Polsce. Wybierają nas zarówno klienci indywidualni, jak i duże przedsiębiorstwa. Każdy z nich zwraca uwagę na jakość, bezpieczeństwo, atrakcyjność oferty oraz czas trwania gwarancji.

Kominy jednościenne

W swojej ofercie posiadamy systemy kominowe, w tym systemy jednościenne, służące do odprowadzania spalin z różnego typu kotłów, w tym kotłów kondensacyjnych. Mogą one pełnić funkcję wkładu kominowego bądź części przyłączeniowej do kominów z izolacją.

W przypadku montażu do kotłów kondensacyjnych systemy jednościenne z uszczelką (MKKS lub Pegasus PP) stosowane są zawsze tam, gdzie nie potrzeba dodatkowego kanału powietrza.

Wśród systemów jednościennych znajdują się też: system elastyczny FLEX, stosowany jako wkładka kominowa do spalin z kotłów atmosferycznych na gaz, olej i drewno oraz do kotłów kondensacyjnych oraz FLEX ALU do wentylacji. W ofercie znajduje się również system przyłączy do kominków MK Nero. Do kotłów kondensacyjnych oferujemy systemy stalowe (na które udzielamy 30letniej gwarancji) oraz systemy z polipropylenu.

Kominy dwuścienne

W ofercie posiadamy również systemy dwuścienne w różnych wariantach. Przeznaczone są one do odprowadzania spalin ze wszystkich rodzajów kotłów. Systemy dwuścienne mogą stanowić  samodzielny komin bądź przyłącze do systemów jednościennych. Posiadamy dwa rodzaje systemów dwuściennych  – te z izolacją oraz powietrzno-spalinowe.

Systemy z izolacją stosowane są jako samodzielne kominy zewnętrzne. Pozwalają na ustawienie urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. W ofercie mamy też systemy powietrzno-spalinowe, przeznaczone do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych, wykorzystujące zjawisko kondensacji pary wodnej powstającej podczas spalania. Elementy systemu posiadają rurę wewnętrzną, która służy do odprowadzania spalin z kotła oraz kanał między rurą zewnętrzną a wewnętrzną, doprowadzający powietrze do kotła. To systemy przeznaczone do pracy na mokro. Uszczelki zapewniają szczelność systemu i uniemożliwienie wydostawania się kondensatu.

W ofercie występują też systemy wysokociśnieniowe MKDT i MKD Power przeznaczone do agregatów prądotwórczych, silników spalinowych oraz turbin. Oba wytrzymują pracę w bardzo wysokim ciśnieniu – nawet do 5000 Pa oraz w wysokich temperaturach.

Więcej na temat komina

W ofercie MK Systemy Kominowe oprócz systemów kominowych, znajdują się również akcesoria do nich. To akcesoria do systemów jednościennych MKS, MKKS, MKKSI i MKSZI oraz do systemów dwuściennych MKD, MKKD, 30MKDZ, ZEN i MKDT. System MKPSI i system przyłączy Nero wymagają osobnych akcesoriów.

Posiadamy też neutralizatory do każdego rodzaju kotła, których zadaniem jest zmienianie kwaśnych skroplin na odczyn obojętny. Nasze neutralizatory przeznaczone są do każdego rodzaju kotła i występują w różnych wariantach.

Wśród akcesoriów możemy wyróżnić także obrotowe i samonastawne nasady kominowe stabilizujące i wspomagające ciąg kominowy w przewodach wentylacyjnych, spalinowych, czy dymowych.

W ofercie znajdują się również tłumiki akustyczne, które redukują hałas emitowany do środowiska, poprzez zmniejszenie energii fal akustycznych przenoszących się wzdłuż osi przewodów kominowych. których przeznaczeniem jest tłumienie drgań zachodzących na skutek pracy instalacji. W ofercie dostępne są tłumiki absorpcyjne produkowane przez firmę MK Systemy Kominowe. Energia fal akustycznych pochłaniana jest przez materiał tłumiący, którym wypełnione jest wnętrze tłumika.

Usługi – co oprócz kominów?

Nasi wykwalifikowani pracownicy spędzili lata na tym, aby zdobyć umiejętności, które wykorzystują w MK Systemy Kominowe. Firma oferuje wobec tego usługi, takie jak – między innymi – cięcie laserem czy spawanie.

Cięcie laserem umożliwiają nowoczesne wycinarki laserowe, które zdecydowanie ułatwiają precyzyjne wycinanie detali i dzięki nim nasi specjaliści mogą pracować na materiałach, takich jak stal konstrukcyjna, narzędziowa, nierdzewna, krzemowa, aluminium, i blacha foliowana.

Oferujemy również spawanie metodą TIG (Tungsten Inert Gas). Do usług MK Systemy Kominowe należą jeszcze: walcowanie i gięcie blachy, cięcie profili i rur, cięcie blachy na nożycach gilotynowych, trawienie, a przy tym realizacja projektów zgodnie z pomysłem klienta.

Referencje od posiadaczy naszych kominów

Mieliśmy przyjemność pracować z wieloma przedsiębiorstwami, którzy zaufali nam i naszym systemom kominowym. Często przekazują swoje podziękowania i zadowolenie, tym samym motywując nas do dalszej pracy i rozwoju nad nowymi technologiami.

Nowe projekty to kolejne pasma wyzwań, a tych mamy w historii naszej firmy sporo. Nie zliczymy, ile razy udało nam się sprostać oczekiwaniom klientów. Jedno jest pewne – indywidualne podejście do każdego z nich zdecydowanie wpływa na jakość wykonywanych usług.

W ostatnim czasie udało nam się zrealizować wiele poważnych inwestycji. Należy do nich zamontowanie systemów kominowych w takich miejscach jak piekarnia Lubaszka, zakłady mięsne Rawa Mazowiecka, zakłady silikatowe w Białorusi, serwerownia w Niemczech czy elektrownia Oradea w Rumunii.

Działamy więc nie tylko na terenie Polski, ale i Europy, dbając tam zarówno o najnowsze technologie, jak i precyzję wykonania naszych systemów kominowych.

ABC Kominów

Wiemy, że nie każdy jest specjalistą w dziedzinie kominów i wybór odpowiedniego systemu potrafi być trudnym zadaniem. Dlatego oprócz tego, że zapewniamy swoim klientom doradztwo na każdym etapie doboru instalacji, prowadzimy na naszej stronie ABC Kominów.

Dowiesz się stąd najważniejszych rzeczy na temat kominów, dzięki którym zagadnienia z nimi związane będą od tego czasu mniej skomplikowane niż do tej pory. Wyjaśniamy tu między innymi na czym polegają różnice między rodzajami systemów, wskazując ich najważniejsze cechy. Zdradzamy też, jak dopasować komin do danego typu opału czy kominka.

Próbujemy też rozwikłać wątpliwości dotyczące pielęgnacji kominów – podejmujemy kwestię rdzawienia, izolacji czy ich konserwacji. Podpowiadamy również, jak oszczędzać energię i prezentujemy innowacyjne rozwiązania zgodne z najnowszymi trendami.

Chętnie odpowiadamy na Wasze pytania i wyjaśniamy wątpliwości związane z prawidłowym działaniem komina, a każde z nich jest dla nas cenną nauką.

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. W zakładce Strefa eksperta znajdują się ponadto wszystkie przydatne pliki do pobrania, arkusze kalkulacyjne, certyfikaty CE, gwarancje i instrukcje montażu systemów kominowych MK oraz formularz ewentualnej reklamacji. Zapewniamy jednak, że wybór naszych kominów okaże się dobrą i przyszłościową decyzją.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0