Ogólne warunki sprzedaży

Nasady kominowe

Elementami montowanymi na szczycie komina są specjalnie zaprojektowane nasady, które pełnią kilka ważnych funkcji. Stosuje się je w przewodach dymowych, spalinowych oraz wentylacyjnych. W ofercie MK Systemy Kominowe są dostępne niezawodne nasady kominowe, które wyróżniają się sprawnym działaniem oraz wysoką jakością wykonania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz składania zamówień na wybrane produkty.

Najważniejsze funkcje nasad kominowych

Główną funkcją, jaką pełnią nasady, jest wspomaganie wymiany powietrza w budynku. Stosuje się je także w celu usprawnienia ciągu kominowego oraz wentylacji grawitacyjnej. Ich zadaniem jest również ochrona przed odwróceniem ciągu, czyli sytuacją, gdy produkty spalania czy zużyte powietrze wracają do wnętrza budynku. Zgodnie z prawem, ich stosowanie jest niezbędne, w przypadku obiektów położonych w II i III strefie zagrożenia wiatrem. Jest to także konieczne, jeśli wymaga tego usytuowanie budynku lub warunki topograficzne, w jakich się znajduje.

Efektywne i niezawodne nasady kominowe

W asortymencie MK są dostępne następujące rodzaje nasad kominowych:

  • samonastawne,
  • obrotowe.

Wykorzystują one siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Pierwsze z nich wyróżniają się wydajnością oraz doskonałą trwałością. Pracują także bardzo cicho ze względu na swoją unikalną budowę. Są przeznaczone do stosowania na wylotach wentylacji grawitacyjnej. Z kolei nasady obrotowe są skonstruowane w taki sposób, aby zawsze ustawiały się w kierunku wiejącego wiatru. W ten sposób nie tylko osłaniają komin przed silnymi podmuchami, ale również poprawiają ciąg wewnątrz przewodu.

Ze względu na konkretną pełnioną funkcję dodatkowo dzieli się je także na elementy:

  • typu „Parasol” – chroniące otwory kominowe przed opadami atmosferycznymi,
  • typu „Strażak” – chroniące przed odwróceniem ciągu,
  • typu „Kulka” – wspomagające ciąg w kanałach wentylacyjnych.

Aby nasady kominowe spełniały swoją funkcję, muszą być nie tylko właściwie dopasowane, ale i zamontowane. Niezbędne jest więc powierzenie tego zadania wykwalifikowanym specjalistom, którzy zrobią to w pełni poprawnie. Tylko wtedy cały system będzie działał tak, jak należy, zapewniając efektywną wymianę powietrza i sprawne usuwanie spalin.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0