Ogólne warunki sprzedaży

Neutralizatory – działanie i zastosowanie

Neutralizatory

Kondensat ze spalin wytwarzanych przez instalacje olejowe oraz gazowe ma kwaśny odczyn. Przed odprowadzeniem go poza budynek niezbędne jest jego zneutralizowanie do takiej wartości, w której będzie bezpieczny dla całej instalacji kanalizacyjnej. W tym celu stosuje się specjalne neutralizatory – dostępne w ofercie MK Systemy Kominowe. Mają one postać granulatu. W momencie, gdy kondensat przez niego przejdzie, zmienia swój odczyn z kwaśnego na obojętny, o wartości co najmniej 6,5 pH.

Skuteczne neutralizowanie kondensatu

Neutralizator musi być dopasowany do mocy kotła, do którego ma zostać podłączony. Jest to niezwykle ważne, gdyż tylko wtedy będzie on w stanie spełniać swoją funkcję. W ofercie MK są dostępne różne rodzaje neutralizatorów, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb.

Urządzenia te należy podłączyć do instalacji ściekowej. Nadają się do montażu zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Poszczególne modele, w zależności od mocy, jaką dysponują, różnią się od siebie gabarytami. Urządzenia te są niezawodne i pomagają skutecznie rozwiązać problem ze zbyt kwaśnym kondensatem.

Co trzeba wiedzieć o neutralizatorach?

Kotły kondensacyjne podczas procesu spalania wytwarzają agresywny chemicznie kondensat. Podczas przepływu skroplin przez granulat ulega on zneutralizowaniu. Tym samym jego pH zmienia się na obojętne i w takiej postaci zostaje odprowadzony do kanalizacji.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0