Ogólne warunki sprzedaży

Przedłużenia komina

Przedłużenia komina dostępne w ofercie MK Systemy Kominowe służą przede wszystkim do nadbudowy przewodów, które już zostały zamontowane. Są to akcesoria wykonane z wysokiej jakości stali odpornej na działanie wysokiej temperatury oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki swojej wytrzymałości mogą posłużyć bez zarzutu przez wiele lat. Są to elementy, które nie tylko przedłużają przewody, lecz także nadają im estetyczny wygląd.

W jakim celu stosuje się przedłużenia komina?

Przedłużenia stosuje się przede wszystkim wtedy, gdy przewód kominowy jest zbyt krótki, aby zapewnić optymalny ciąg. Może zdarzyć się, że podczas projektowania czy budowy domu przewidziany w nim system odprowadzający spaliny okaże się nieefektywny. W takim przypadku z pomocą przychodzą niezawodne przedłużenia komina. Kiedy trzeba pomyśleć o montażu takich elementów? Przede wszystkim wtedy, gdy pojawiają się jakiekolwiek nieprawidłowości w odprowadzaniu zanieczyszczeń na zewnątrz. Oznaką tego może być m.in. cofający się do pomieszczeń dym.

Efektywne i bezpieczne usuwanie spalin

Przedłużenia komina można zastosować także w przypadku przewodów zamontowanych w szachcie. Niezbędne jest wtedy zastosowanie elementu typu KFTPL. Jest on wyposażony w specjalną płytę, którą mocuje się do murowanego szachtu oraz konkretnej długości odcinka, który ma zostać zaizolowany. Przedłużenie komina jest zakończone specjalnym ustnikiem.

Trzeba mieć na uwadze to, że słaby ciąg może mieć także inne przyczyny niż tylko za krótki przewód kominowy. Dość często okazuje się, że w jego wnętrzu nagromadziły się zanieczyszczenia uniemożliwiające sprawne usuwanie spalin na zewnątrz budynku. W takim przypadku niezbędna jest wizyta kominiarza. Jeśli mimo przeprowadzonego czyszczenia problem nadal występuje, warto sprawdzić, czy przy wylocie komina nie ma żadnych przeszkód, które uniemożliwiają właściwą pracę całego przewodu. Bardzo często jednak komin wymaga przedłużenia, a do tego celu warto wybrać niezawodne i sprawdzone akcesoria od MK.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0