Ogólne warunki sprzedaży

Przyłącze do kominka na drewno

Przyłącza kominkowe to systemy służące do właściwego podłączenia kominków do przewodu kominowego. Są one niezbędne, gdyż pozwalają na sprawne oraz skuteczne usuwanie spalin. Przyłącza muszą spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa, a także być wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur oraz produktów ubocznych spalania. Bardzo istotny jest także wybór szczelnych przyłączy, które zapobiegają cofaniu się zanieczyszczeń z powrotem do wnętrza budynku.

Bezpieczne i sprawdzone przyłącza do kominków

W ofercie MK Systemy Kominowe są dostępne dwa rodzaje przyłączy do kominków:

  • MK FLEX,
  • MK NERO.

Pierwszy z nich to jednościenny system, który warto wybrać przede wszystkim wtedy, gdy przyłącze ma zostać zabudowane. Ten elastyczny przewód kominowy w połączeniu z elementami jednościennymi MKS (trójnik, wyczystka, odskraplacz, płyta dachowa) doskonale nadaje się także do stosowania w instalacjach pionowych, w szachtach, w których występują duże uskoki. Jest to uniwersalny system przeznaczony do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro, po uprzednim wykonaniu uszczelnienia złączek.

Nowoczesne i estetyczne przewody kominowe do kominków

Dla każdego, kto chce kupić nowoczesne przyłącze do kominka na drewno, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale i praktyczne, doskonałym rozwiązaniem jest system MK NERO. Jest on wykonany z wysokiej jakości czarnej stali o grubości 2 mm. Jej powierzchnia została pomalowana wytrzymałą farbą żaroodporną Sanotherm. Dzięki niej przyłącze kominowe prezentuje się nienagannie przez długi czas, mimo działania wysokich temperatur.

Do kominka można także z powodzeniem zastosować system dwuścienny izolowany MKD. Pełni on funkcję samodzielnego komina i montuje się go przy ścianie na zewnątrz budynku. Pozwala to na ustawienie kominka praktycznie w dowolnym pomieszczeniu. Jest przeznaczony do pracy na sucho w temperaturze maksymalnej 600°C. W tym systemie zastosowano izolację o grubości 30 mm.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy MK oraz składania zamówień na wybrane produkty u naszych dystrybutorów. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz udzielą więcej informacji na temat konkretnego asortymentu.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0