Ogólne warunki sprzedaży

Rodzina Pegasus, czyli przegląd oferty systemów polipropylenowych

Rodzina Pegausu, czyli przegląd oferty systemów polipropylenowych

Nasza oferta systemów polipropylenowych obejmuje następujące rozwiązania:​

 • Jednościenny system Pegasus PP
 • Jednościenny elastyczny system Pegasus PP FLEX
 • Powietrzno-spalinowy system Pegasus PP PS

Oferta PEGASUS PP

Pegasus PP to jednościenny system przeznaczony do kotłów kondensacyjnych na gaz oraz olej, do pracy na mokro w nadciśnieniu do 200 Pa oraz maksymalnej temperaturze pracy 120 stopni Celsjusza. Rozwiązanie to jest dopełnieniem systemu powietrzno-spalinowego w odcinkach komina, gdzie nie potrzeba dodatkowego kanału powietrza.

Pegasus PP łączy się ze stalowym systemem powietrzno-spalinowym MKPS Invest w efekcie tworząc instalację MK HYBRYD, a także z systemem powietrzno-spalinowym Pegasus PP PS.


Oferta PEGASUS PP PS

Elementy składają się z rdzenia wykonanego z polipropylenu oraz metalowej rury zewnętrznej, malowanej na kolor biały.​

​W ofercie posiadamy pełną ofertę pakietów i adapterów do WSZYSTKICH KOTŁÓW.

Rura systemu Pegasus PP PS jest złożona już w całości, gotowa do montaż, uzbrojona w uszczelki. W rurze znajdują się dwa stalowe wsporniki stabilizujące, które umieszczone są w specjalnych przetłoczeniach, co uniemożliwia niekontrolowane wysunięcia rury rdzeniowej. System wyróżnia łatwość montażu, również w trudno dostępnym w szachcie.

Pakiety Pegasus PP PS​:

 • Pakiety występują w wersji „do szachtu” (PAK-S) i w wersji komina poziomego (przez ścianę) PAK-P
 • Pakiety dostępne są w wersji bez adaptera (tzw. uniwersalne, do których możemy dokupić dowolny adapter lub połączyć bezpośrednio z kotłem, które w tabeli adapterów są oznaczone informacją „niewymagany”) oraz  pakiety z wybranym adapterem
 • Zarówno pakiety w szacht, jak i pakiety poziome występują w wersjach z trójnikiem jak i kolanem podłączeniowym
 • NOWOŚĆ – na Państwa prośbę została rozbudowana oferta na pakiety Pegasus – nowością są pakiety do szachtu w konfiguracji średnic 60-100/60
 1. AS Pakiet PAK-S w szacht z trójnikiem AFKR 60-100/60 Malow. Pegasus (index: ASPAKST6010060)
 2. AS Pakiet PAK-S w szacht z kolanem BGT 60-100/60 Malow. Pegasus (index: ASPAKSK6010060)

Aktualna oferta Pegasus zawiera, aż 30 pakietów (w szacht i z poziomym wyrzutem spalin)

Oferta Pegasus PP FLEX

Jednościenny elastyczny system z polipropylenu jest przeznaczony do kotłów kondensacyjnych na gaz i olej, do pracy na mokro w nadciśnieniu do 200 Pa oraz maksymalnej temperaturze 120 stopni Celsjusza.

Możliwe konfiguracje systemów Pegasus z systemami stalowymi

Systemy polipropylenowe Pegasus łączą się ze stalowymi systemami MK w konfiguracji STAL+PP (instalacja MK Hybryd, w której na połączeniu stosujemy uszczelkę Connect), natomiast nie łączą się w konfiguracji PP+STAL z uwagi na inne wymiarowanie płaszcza.

Zakończenie systemu Pegasus

Systemy z polipropylenu (tzw. kominy z tworzywa) Pegasus wymagają zastosowania zakończenia odpornego na promieniowanie UV.

Do systemu Pegasus PP dedykowane są następujące zakończenia stalowe:

 1. Rura zakończeniowa RPKZI L500 oraz płyta dachowa DHRSI
 2. Płyta dachowa KOMBI, która jest dedykowana specjalnie do systemu Pegasus

Indeks: 0DHKOMBI260 oraz 0DHKOMBI280

Świadomy wybór

Ze względu na różne interpretacje prawa dotyczące stosowania polipropylenu w instalacjach kominowych w Polsce, MK zaleca stosowanie stali w całej instalacji kominowej, jako rozwiązanie niepalne i bezsprzecznie zgodne z przepisami. Jednakże niektóre z interpretacji prawa sugerują możliwość stosowania elementów PP w instalacjach kominowych do kotłów kondensacyjnych.

Przed podjęciem decyzji o zakupie i montażu komina z PP prosimy o zapoznanie się z treścią przepisów lub skonsultowanie się z jednostkami uprawnionymi do dopuszczenia komina do eksploatacji. Ze względu na różną wykładnię przepisów prawnych, firma MK nie ponosi odpowiedzialności za odbiór techniczny komina z elementami PP.

Firma MK gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie instalacji MK Hybryd oraz instalacji w całości wykonanej z polipropylenu z kotłami kondensacyjnymi i udziela 10-letniej gwarancji.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0