Ogólne warunki sprzedaży

Systemy dwuścienne – podział i zastosowanie

W MK Systemy Kominowe oferujemy najwyższej jakości systemy kominowe dwuścienne o bardzo szerokim zastosowaniu. Każdy z nich jest złożony z rdzenia, czyli stalowej rury, warstwy izolacji o grubości co najmniej 30 mm, a także z rury płaszczowej. W przypadku systemów powietrzno-spalinowych nie występuje warstwa izolacji. Przestrzenią między rdzeniem a płaszczem pobierane jest powietrze dostarczane do kotła, które jest niezbędne w procesie spalania.

Niezawodne systemy dwuścienne – nasza oferta systemów dwuściennych obejmuje następujące warianty:

  • izolowane systemy MKD, ZEN, MKKD;
  • systemy powietrzno-spalinowe do kotłów kondensacyjnych MKPS Invest, MKPS;
  • systemy PP powietrzno-spalinowe do kotłów kondensacyjnych Pegasus PP PS;
  • systemy powietrzno-spalinowe do kominków gazowych Gasfire;
  • systemy do instalacji przemysłowych MKDT, MKDT-U, MKD Power.

Wyróżniają się one najwyższą jakością wykonania oraz zastosowaniem trwałych materiałów odpornych na niekorzystne oddziaływanie produktów spalania oraz działanie czynników zewnętrznych. Tak duży wybór systemów kominowych dwuściennych sprawia, że każdy Klient znajdzie model spełniający wszystkie jego oczekiwania.

Funkcjonalny i efektywny komin dwupłaszczowy

Komin dwupłaszczowy izolowany MKD, ZEN oraz MKKD stosuje się jako samodzielny system zewnętrzny. Pozwala on na ustawienie urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu, gdyż montuje się go na zewnątrz budynku. Izolacja gwarantuje odpowiednią temperaturę spalin, co zapewnia niezbędny ciąg kominowy, zabezpiecza przed pracą na mokro instalacji i jak również warstwa izolacji zabezpiecza przed wysoką temperaturą na płaszczu, czyli zabezpiecza przed poparzeniem. System MKD dostępny jest w wersjach Standard oraz Premium. Nadaje się do stosowania z kotłami i kominkami atmosferycznymi na różne rodzaje paliwa. System MKKD jest dedykowany do pracy z kotłami kondensacyjnymi.

System ZEN, dzięki specjalnie ukształtowanym końcówkom posiada wyjątkowy design i montowany jest bez obejm spinających.

Komin stalowy dwuścienny do systemu powietrzno-spalinowego bez warstwy izolacji stosuje się jako przyłącze lub samodzielny przewód do kotłów kondensacyjnych. Systemy MKPSI oraz MKPS posiadają rdzeń wykonany ze stali kwasoodpornej. W przypadku wariantu Pegasus PP PS wewnętrzna rura służąca do odprowadzania spalin z kotła jest wykonana z trwałego polipropylenu. Zastosowanie w nich wysokiej jakości uszczelek skutecznie zapobiega wydostawaniu się kondensatu na zewnątrz komina.

Z kolei do kominków i wkładów gazowych dedykowany jest system powietrzno-spalinowy Gasfire. Występuje on w dwóch średnicach. Został skonstruowany w taki sposób, aby pracował bez zarzutu w podciśnieniu i zapewniał bezpieczne oraz komfortowe korzystanie z kominka gazowego. Ten komin spełnia wszelkie standardy i wymogi stawiane kotłom z zamkniętą komorą spalania.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz do składania zamówień u naszych dystrybutorów. Nasi Regionalni Kierownicy Sprzedaży służą pomocą oraz chętnie doradzą w wyborze odpowiedniego produktu.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0