Ogólne warunki sprzedaży

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna

Odprowadzanie zużytego powietrza z wnętrza pomieszczeń jest niezbędne przede wszystkim dla zdrowia oraz komfortu domowników. Jeśli nie odbywa się to w odpowiedni sposób, zwiększa się także ryzyko rozwoju pleśni oraz grzybów, które mogą uszkodzić ściany i inne elementy. Wentylacja mechaniczna oraz grawitacyjna to systemy, które stosuje się do wymiany powietrza w budynku. Muszą być one właściwie zaplanowane oraz zainstalowane, aby spełniały swoją funkcję. W ofercie firmy MK można znaleźć sprawdzone systemy kominowe przeznaczone do wentylacji.

Skuteczna wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna polega na dostarczaniu do pomieszczeń świeżego powietrza oraz usuwania zużytego za pomocą specjalnych kanałów. Jego ruch wymuszony jest przez wentylatory. Użytkownik może sterować intensywnością przepływu i dopasowywać go do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z tego rodzaju wentylacji pozwala utrzymać optymalną temperaturę w budynku, a także może pomóc w skutecznym ograniczeniu strat ciepła.

Czym jest wentylacja grawitacyjna?

Wentylacja grawitacyjna opiera się natomiast na zjawisku konwekcji. Składa się z pionowych kanałów wentylacyjnych zakończonych kratkami. To właśnie nimi powietrze jest wtłaczane oraz usuwane z poszczególnych pomieszczeń. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż stosowanie wentylacji mechanicznej. Pracuje ona nieustannie, nawet bez ingerencji użytkowników.

Oferta MK Systemy Kominowe obejmuje dwa systemy przeznaczone do stosowania z wentylacją:

  • MKD AIR,
  • MK FLEX.

MKD AIR to izolowany dwuścienny komin przeznaczony do montażu wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Stosuje się go jako samodzielny przewód. Z kolei MK FLEX w wersji aluminiowej doskonale sprawdza się jako element wentylacji. Jest to jednościenny system elastyczny wyróżniający się wysoką jakością oraz trwałością. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy MK Żary oraz kontaktu z naszymi doradcami. W razie jakichkolwiek wątpliwości chętnie udzielą oni fachowej porady i pomogą w doborze odpowiednich produktów.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0