Ogólne warunki sprzedaży

Zakończenia komina – rodzaje i zastosowanie

Przewody kominowe muszą być w odpowiedni sposób zakończone, aby uchronić ich wnętrze przed opadami atmosferycznymi oraz innego rodzaju zanieczyszczeniami. Ich zadaniem jest także sprawne usuwanie spalin oraz zabezpieczenie przed ich cofaniem się. W tym celu stosuje się specjalne zakończenia.

Rodzaje zakończeń kominów

Jednymi z najczęściej wybieranych zakończeń kominów są nasady kominowe typu „Strażak”. Zabezpieczają one przede wszystkim przed odwróconym ciągiem, który może być poważnym zagrożeniem dla osób przebywających wewnątrz budynku. Montuje się je głównie w przewodach współpracujących z urządzeniami stałopalnymi. Wybierając taki typ zakończenia, trzeba zwrócić szczególną uwagę na typ oraz jakość zastosowanych w nim łożysk.

W kanałach wentylacyjnych w budynkach sprawdzi się natomiast nasada obrotowa typu „Kulka” jako wspomaganie ciągu kominowego. Warto ją zamontować także w przewodach prowadzących z pomieszczeń położonych na piętrze lub poddaszu, ponieważ zapewni to komfort termiczny.

Pozostałe typy zakończeń kominów

W ofercie firmy MK Systemy Kominowe są również dostępne zakończenia typu „Parasol”. Służą one do skutecznego zabezpieczania kominów kotłów atmosferycznych gazowych. Należy pamiętać o tym, że w przypadku pieców kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania zakończenie przewodów musi pozostać otwarte. Nie stosuje się więc charakterystycznego daszku w formie parasola. Jest to niezbędne ze względów bezpieczeństwa użytkowników.

Kominy powietrzno-spalinowe przeznaczone do pracy wraz z kotłami kondensacyjnymi wymagają zastosowania czerpni powietrza pionowych lub poziomych. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób przebiega cała instalacja. Zakończenia kominów muszą być prawidłowo zamontowane, aby spełniały swoją funkcję, dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy przeprowadzą instalację zgodnie z wymogami.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą MK obejmującą nie tylko zakończenia kominów. Są w niej także dostępne jedno- i dwuścienne systemy kominowe oraz różnego rodzaju niezbędne akcesoria.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0