Ogólne warunki sprzedaży

ZEN – po prostu piękny komin

Kiedy w budynku nie ma murowanego szachtu, w którym można zamontować wkład kominowy lub gdy chcemy podłączyć urządzenie grzewcze w wybranym przez siebie miejscu, idealnym rozwiązaniem będzie komin zewnętrzny. Kominy zewnętrzne z naszej oferty są proste w montażu, odporne na warunki atmosferyczne i estetyczne, a ich wyjątkowo atrakcyjnym wizualnie reprezentantem jest system ZEN.

Kominy zewnętrzne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Co jest największą zaletą kominów zewnętrznych? Klasyczne wkłady kominowe wymagają, by w budynku był szacht, czyli murowany kanał, w którym można poprowadzić komin. Po pierwsze, nie w każdym budynku taki szacht jest obecny. Po drugie, szacht musi spełniać kilka wymogów: być w dobrym stanie i znajdować się w miejscu, w którym inwestor rzeczywiście chce ustawić urządzenie grzewcze. Komin zewnętrzny natomiast można poprowadzić niezależnie od umiejscowienia szachtu i dokładnie tam, gdzie chcemy ustawić kocioł czy kominek – nawet na środku pomieszczenia.

Ponieważ jest to coraz częstsze rozwiązanie, postawiliśmy sobie za cel stworzenie komina, który będzie wizualnie doskonały – by oprócz swojej podstawowej funkcji odprowadzania spalin spełniał też funkcję estetyczną i idealnie pasował do budynku, w którym będzie montowany. Tak właśnie powstał ZEN – designerski system kominowy z wysokogatunkowych materiałów.

ZEN – komin izolowany z idealną linią

Tym, co najbardziej odróżnia go od innych kominów zewnętrznych jest brak obejm. ZEN został zaprojektowany tak, by żaden element nie zaburzał prostej i eleganckiej linii komina. Jak wszystkie nasze systemy zewnętrzne posiada izolację, która zapewnia odpowiednią temperaturę spalin oraz prawidłowy ciąg kominowy. Jest też prosty w montażu – montuje się go na fundamencie (wylewce betonowej) lub na wsporniku i przymocowuje bezpośrednio do ściany budynku. Umiejscowienie wsporników oraz obejm do ściany również zostało zaprojektowane tak, by linia komina była perfekcyjna.

Komin stalowy w wielu odsłonach

ZEN, tak jak nasz flagowy system zewnętrzny MKD, występuje w trzech odsłonach stali:

• błyszczącej
• szlifowanej
• matowej

Każda z tych trzech stalowych wersji sprawi, że budynek zyska nowoczesny i designerski wygląd. Dla fanów kominów innych niż srebrne mamy jeszcze dodatkowe rozwiązanie: kominy ZEN (tak samo jak MKD) można pomalować na dowolny kolor ze wzornika barw – palety RAL. W zależności od upodobań można więc zaprojektować komin, który będzie wtapiał się w elewację budynku lub wręcz przeciwnie – będzie elementem najbardziej przykuwającym wzrok.

W MK przyświeca nam idea „Mówimy o kominach”, bo komin to niezbędny element w projekcie każdego budynku. Jednak dzięki systemowi ZEN komin nie jest po prostu niezbędnym elementem – jest ozdobą.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0