Ogólne warunki sprzedaży

Zewnętrzne kominy stalowe – nowoczesne rozwiązanie i idealna alternatywa dla systemów wewnętrznych

Zewnętrzne stalowe kominy są dobrą alternatywą dla systemów wewnętrznych. Nie zabierają one przestrzeni wewnątrz pomieszczeń oraz nie sprawiają problemów w starszym budownictwie, gdzie z uwagi na brak odpowiedniego szachtu często niemożliwa jest instalacja systemów wewnętrznych.

Lekkość w parze z wytrzymałością

Zewnętrzne kominy ze stali mogą występować w wielu różnych konfiguracjach ze względu na szczególne właściwości. Materiał, z jakiego są wykonane, charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Stal, z której nasza firma, MK Żary wytwarza nowoczesne kominy, jest odporna nie tylko na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych i korozję, ale również na gorąco i kwasy. Dzięki temu są trwałe i dlatego marka może zapewnić klientowi wieloletnią gwarancję na swoje produkty.

Zastosowanie specjalnego stopu stali sprawia, że nasze systemy sprawdzą się nie tylko jako kominy stalowe zewnętrzne do kotłów zasilanych gazem oraz kominków i wolnostojących urządzeń grzewczych, do pieców węglowych i na ekogroszek. Produkty MK Żary zyskują w ten sposób uniwersalność. Nasze przewody kominowe można więc wykorzystać przy wielu rodzajach kotłów oraz w różnych typach zabudowań, ponieważ wszędzie sprawdzą się tak samo dobrze.

Na uwagę zasługuje również lekka złożona z kilku lub kilkunastu modułów konstrukcja komina. Zastosowanie jej pozwala uniknąć przeciążania ścian zewnętrznych oraz zapobiega zniszczeniu elewacji budynku, na którym znajduje się przewód. Stosunkowo niewielki ciężar wpływa również na sposób montażu. Kominy zewnętrzne można bardzo łatwo zainstalować, a w razie potrzeby użytkownik bez problemu dotrze do każdego elementu konstrukcji.

Zewnętrzne kominy stalowe – estetyczny wygląd i funkcjonalność

Jako producent kominów zadbaliśmy o to, aby stalowe kominy zewnętrzne mogły wyróżniać się nie tylko funkcjonalnością, ale także atrakcyjnym wyglądem.

Przed laty instalacja kominów zewnętrznych kojarzona była z nieestetycznym wykończeniem elewacji budynków. Obecnie takie rozwiązanie jest już dobrze przemyślane i oprócz wartości funkcjonalnych, kominy projektowane są zgodnie z panującymi trendami i przystającym do obecnych czasów designem. Stalowe kominy mogą więc stanowić wręcz dekorację budynku i nadawać mu niepowtarzalny wygląd.

Trend potwierdzają nasze obserwacje działań projektantów zza naszej zachodniej granicy. Tam często już na etapie projektu domu, rezygnuje się z szachtów kominowych. Z pewnością ma na to wpływ także stale rosnący wybór kominków zewnętrznych uwzględniających kwestie estetyczne. Takie rozwiązania można dopasować do każdej elewacji.

Nie ma jak stal

Stal może podkreślać zalety kubatury budynku, stanowić przykuwający uwagę element elewacji lub wręcz przeciwnie – sprytnie się w nią wtapiać. Z pewnością to podstawowy materiał wykorzystywany w coraz popularniejszym stylu industrialnym.

W swojej ofercie posiadamy dwuścienne kominy MKD oraz system ZEN, który wchodzi w skład zewnętrznych systemów kominowych. System ZEN sprawdza się zarówno do kotłów tradycyjnych, kondensacyjnych, jak i tych na paliwa stałe. Jest on dostępny w wariantach: błyszczącym, szlifowanym, matowym lub malowanym. Kolor wersji malowanej zależy od preferencji klienta. Taki komin może zlewać się z kolorem elewacji lub wyróżniać na jej tle.

Zewnętrzny komin pozbawiony wad

Stalowe systemy dwuścienne stanowią gotową konstrukcję. Może być ona zamontowana w dowolnym miejscu znajdującym się na zewnątrz budynku. Kominy MKD składają się z rdzenia, który wykonany jest z kwasoodpornej blachy, izolacji oraz płaszcza zewnętrznego z blachy nierdzewnej. Stal kwasoodporna jest najbezpieczniejszym materiałem, który może zostać wykorzystany do konstrukcji ciągu kominowego. Takie rozwiązanie pozbawione jest wad towarzyszących kominom murowanym i ceramicznym.

System zawiera również rury, kształtki oraz elementy mocujące, dzięki czemu cała konstrukcja wygląda estetycznie. Prosta forma będzie pasować zarówno do nowoczesnych domów, jak i tych wykończonych w stylu klasycznym.

Chcąc wyeliminować problem obejm, które nie są mile widziane wśród miłośników niestandardowych rozwiązań, rozwinęliśmy system dwuścienny MKD. Miejsce łączenia w linii ZEN jest praktycznie niewidoczne. Taki efekt został uzyskany dzięki estetycznie spęczanym elementom oraz rurom z wspornikami. Oprócz tego zamaskowano otwór rewizyjny. Całość wygląda jak gładka i stylowa rura.

Bezpieczeństwo i wygoda

Kominy zewnętrzne prowadzone przy ścianach budynków to konstrukcje o odpowiednim szczelnym ociepleniu. Właściwie wykonana izolacja przewodu spalinowego oraz utrzymanie prawidłowych warunków pracy zapobiegają niebezpiecznemu zjawisku, jakim jest zbyt szybka utrata temperatury przez wyprowadzane z kotła spaliny. Izolacja chroni cały przewód przed kurczeniem się i nie pozwala na skraplanie wody z zanieczyszczeń. Dzięki odpowiedniej temperaturze zarówno komin stalowy zewnętrzny do pieca węglowego, jak i do innych urządzeń grzewczych pozostaje szczelny i bezpieczny, a spaliny są odprowadzane w odpowiedni sposób.

Nowoczesne kominy zewnętrzne są zazwyczaj wyposażone w warstwę izolacyjną wykonaną z wełny mineralnej. Materiał ten charakteryzuje się m.in. niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, niepalnością i ognioodpornością. Wełna ta jest również wodoodporna, a ponadto odporna na urządzenia mechaniczne. Kominy zewnętrzne można posadowić na specjalnej płycie fundamentowej, która zapewnia konstrukcji stabilność oraz przymocować do elewacji za pomocą odpowiednio dobranych wsporników i obejm do ściany. Takie rozwiązanie jest wygodne, ponieważ pozwala na regulowanie odległości przewodu kominowego od ściany, co wpływa na komfort użytkowania całego systemu oraz wygląd budynku.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0