Ogólne warunki sprzedaży

Aktualności

25 lecie firmy MK

25 lat minęło jak jeden dzień!

Kiedy w 1993 roku rozpoczynaliśmy działalność pod okiem Klausa Michaelisa i Zbigniewa Karasia, nie śmieliśmy przypuszczać, że kiedyś nasz zespół będzie liczył 230 pracowników, którzy będą wykorzystywać 240 specjalistycznych maszyn, tworząc codziennie systemy do wszystkich urządzeń grzewczych. Dziś świętujemy 25-lecie działalności firmy w nowej siedzibie.

Na początku istnienia firmy wykorzystywaliśmy tylko 1500 m2 powierzchni – aktualnie 11 razy więcej! Przełomowe zmiany przyniósł rok 2000. Wtedy utworzyliśmy nowoczesne centrum laserowego wycinania elementów i wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością ISO EN 9001 oraz System Zarządzania Środowiskiem ISO EN 14001. W roku 2010 wprowadziliśmy system ERP, jednocześnie przejmując firmę-córkę: MK Schornstein, zmieniając nazwę spółki na MK Deutschland. Dwa lata później w naszą firmę postanowił zainwestować francuski inwestor branżowy – Grupa Joncoux.

Wykupienie firmy MK przez Grupę Joncoux, umożliwiło nam wymianę doświadczeń branżowych, unowocześnianie technologii, negocjacje cen surowców czy możliwość testowania wszystkich systemów we własnych laboratoriach.

Grupa Joncoux, do której należymy, jest aktualnie europejskim liderem produkcji kominów z metali szlachetnych. Potwierdzeniem tego jest zeszłoroczny obrót na poziomie 80 mln euro. Imponująco przedstawia się także ilość wykorzystanej blachy w ciągu roku – jest to aż 5700 ton, z czego ponad 4000 stanowi stal szlachetna. Wskaźniki te plasują grupę w czołówce największych przetwórców stali w branży kominowej. Aktualnie posiada ona, aż sześć zakładów produkcyjnych: trzy we Francji, Belgii, we Włoszech i w Polsce.

Filozofia naszej firmy pozostaje niezmienna od lat. Chcemy projektować, wytwarzać i sprzedawać systemy kominowe do wszystkich rodzajów urządzeń grzewczych.

– Aby nie zostać w tyle, musimy iść do przodu. Kolejnym krokiem było przeniesienie się do nowej siedziby – mówi Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu w firmie MK Sp. z o.o. – Nowa siedziba ma blisko 17 tys. m2, to aż o 9 tys.m2 więcej niż mieliśmy poprzednio. Powierzchnia produkcyjna zwiększyła się z 4500 m2 do blisko 15 tys. m2, a biurowa z 860 m2 do ponad 1000 m2. Nowoczesny park maszynowy zapewnia ciągłość produkcji. Dodatkowe metry kwadratowe to to większe możliwości, a dzięki skupieniu całej struktury firmy w jednym miejscu możemy  zagwarantować jeszcze efektywniejszą logistykę. Każdego dnia produkujemy aż 5500 elementów standardowych. Oferujemy zarówno rozwiązania do przemysłu, jak i budownictwa mieszkaniowego. 

7 czerwca wraz z zaproszonymi gośćmi mieliśmy ogromną przyjemność świętować ćwierćwiecze  naszej działalności. Ciekawe prelekcje na temat historii i planów grupy wygłosił sam Jacques-Olivier Joncoux, właściciel grupy Joncoux. W technologiczną opowieść o procesach produkcyjnych, parku maszynowym i nowoczesnych technologiach obróbki stali zabrał gości dyrektor naszego zakładu – Ireneusz Koman. Opowiedział również o organizacji i kulturze pracy oraz o roli szkoleń i długoterminowych planach rozwoju firmy i pracowników. Dyrektor zarządzający– Kinga Pachnik oraz Dyrektor sprzedaży krajowej Krzysztof Słaby podkreślali w swoich wystąpieniach wagę czynnika ludzkiego w firmie. Prezentacja zakończyła się przekazaniem obowiązków dyrektora handlowego Annie Rotkis-Dziadul, która z okazji naszego wyjątkowego święta zakomunikowała zgromadzonym gościom przedłużenie okresu gwarancyjnego na wybrane systemy kominowe z 20 do 25 lat.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się zwiedzanie nowego zakładu. W tym samym czasie, towarzyszom naszych klientów postanowiliśmy pokazać najciekawsze zakątki Żar i rozerwać się, grając w bule. Zwieńczeniem wieczoru był uroczysty bankiet z mnóstwem atrakcji, podczas którego wręczyliśmy jubileuszowe nagrody dla wieloletnich pracowników, a także pamiątkowe tabliczki kontrahentom.  Wieczór branżowy poprowadziła Beata Tadla, prezenterka i zwyciężczyni „Tańca z Gwiazdami”. Niebywałą atrakcją był koncert zespołu Dżem, a także występ grupy tanecznej Awiński Show. Całości dopełniała przemyślana instalacja z kominów, z których wydobywały się języki ognia w rytm muzyki.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za możliwość wspólnego świętowania naszego 25-lecia i życzymy kolejnych owocnych lat w biznesie kominowym.

 

GALERIA

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0