Ogólne warunki sprzedaży

Aktualności

Wymiana komina – system elastyczny MK FLEX

Wielu inwestorom wymiana ogrzewania w domu kojarzy się przede wszystkim z kosztownym remontem, a niekiedy całkową przebudową komina. Trudne warunki montażowe, takie jak uskoki czy nieregularny kształt szachtu mogą stanowić poważną przeszkodę w trakcie wymiany urządzeń grzewczych. Dzięki elastycznym systemom odprowadzana spalin renowacja komina może przebiec naprawdę szybko i bezproblemowo.

Wśród rozwiązań tego typu na szczególną uwagę zasługuje jednościenny system FLEX – przeznaczony do wykonywana wkładów do szachów murowanych z uskokami. W porównaniu ze sztywnymi wkładami spalinowym jest on elastyczny i można go montować w jednym odcinku (np. 8 m). Dzięki temu wszystkie uskoki można wykonać bez dodatkowych kolan i konieczności rozkuwania szachtu, przeciągając system przez całą jego długość.

System FLEX sprawdzi się przy wymianie jedynie wykładu kominowego, przy starszych przepływowych podgrzewaczach wody lub kotłach atmosferycznych z otwartą komorą spalania  (praca na sucho). W tym przypadku należy pamiętać o zabezpieczeniu  szachtu przez zawilgoceniem.

Główną zaletą tego systemu jest możliwość zastosowania go z nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi z zamkniętą komorą spalania (praca w nadciśnieniu),  gdzie FLEX stanowi rurę do odprowadzania produktów spalania. Dodatkowo przestrzeń pomiędzy wkładem a szachem może być wykorzystana do poboru powietrza. Ten model,  spośród dostępnych na rynku rozwiązań, wyróżnia  możliwość pracy na mokro. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych bardzo prostych w montażu złączek, system może pracować w nadciśnieniu (klasie ciśnienia P1 – do 200 Pa).

Wśród elastycznych produktów marki MK Systemy Kominowe znalazł się także FLEX Podwójny do kominków i kotłów opalanych drewnem. Dzięki innowacyjnej technologii charakteryzuje się  gładszą powierzchnią rury wewnętrznej i odpornością na korozję V2. System nadaje się do pracy na sucho w temperaturze do 600 st. C. Jest doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy zabudowując przyłącze do kominka, planują zakup pewnego i łatwego w instalacji rozwiązania, bez nadwyrężania budżetu remontowego.

Innowacyjne rozwiązanie stanowią gotowe pakiety przyłączeniowe FLEX KS-L, KS-XL, KC-L, KC-XL. Występują w dwóch długościach rury flex (L i XL). W skład pakietu wchodzi podwójna rura oraz złączka startowa FRS, zaprojektowana w taki sposób, aby z jednej strony łączyć się z kominkiem, a z drugiej z elastyczną rurą.  Tworzy dzięki temu pewne i szczelne połączenie. Złączka FSC, która wchodzi w skład pakietu KC, służy do połączenia rury flex z kominem ceramicznym.

 

GALERIA

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0