Ogólne warunki sprzedaży

Aktualności

100 lat Grupy Joncoux

Rok 2019 jest czasem szczególnych dla całej Grupy, albowiem w tym roku świętuje 100-lecie istnienia, a firma MK jest jej częścią od 2012 roku.

Grupa Joncoux jest liderem wśród producentów systemów kominowych i wentylacyjnych w krajach takich jak Polska, Niemcy, Francja, Belgia i Włochy.

Z okazji jubileuszu podsumowaliśmy wspólnie działalność Grupy i zaplanowaliśmy kolejne lata współpracy i rozwoju.

Grupa Joncoux istnieje od 1919 roku. Od tego czasu jest profesjonalnym producentem innowacyjnych systemów kominowych  stosowanych w budynkach o przeznaczeniu publicznym, jak i prywatnym. W jej skład wchodzą autonomiczne zakłady produkcyjne: Isotip-Joncoux (Francja), Eurotip (Belgia), MK i MK Deutschland (Polska i Niemcy) i Apros (Włochy) oraz ośrodki dystrybucyjne: Lorflex (Francja i Beneluks) i DTN (Francja).

Grupa oferuje rozwiązania do urządzeń grzewczych na gaz, olej, drewno, pellet, węgiel i ekogroszek, które znajdują zastosowanie zarówno w obiektach mieszkalnych, przemysłowych, handlowych, jak i użyteczności publicznej. Wśród typowo przemysłowych produktów wyróżnić można systemy do generatorów prądu (UPS) i systemy kogeneracyjne (CHP).

W ofercie znajdują się również wkłady kominowe i kominy wolnostojące oraz rozwiązania wentylacyjne. Grupa Joncoux nie ma jednej sprecyzowanej oferty, a to ze względu na różnorodność reguł budowlanych w poszczególnych krajach Europy.

Dla przykładu – w Polsce domy wyposażone są zazwyczaj w ceglane kominy, do których potrzebny jest system jednościenny. Z kolei w Niemczech kominki stawia się zazwyczaj przy zewnętrznych ścianach, do czego potrzebny jest komin dwuścienny, a we Francji coraz częściej stosuje się system trójścienny.

Nieustanny rozwój niesie za sobą zmiany, o tych będziemy informować niebawem.

GALERIA

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0