Ogólne warunki sprzedaży

Aktualności

Neutralizatory do kotłów kondensacyjnych i Turbo

Od dzisiaj w naszej ofercie dostępne są neutralizatory do kotłów kondensacyjnych i Turbo.

Neutralizatory NSK nie są przystosowane do tego rodzaju pieców, więc wzbogaciliśmy ofertę o takie, które spełnią warunki pracy gazowych kotłów kondensacyjnych i Turbo.

  • OFERTA PODSTAWOWA

NEUTRAKON 01/25         < 35 kW

NEUTRAKON 02/50         < 65 kW

NEUTRAKON 03/150         < 150 kW

NEUTRAKON 04/300         < 300 kW

 

  • OPIS DZIAŁANIA

Przy stosowaniu kotła kondensacyjnego w procesie spalania gazu ziemnego w przewodzie kominowym powstaje kwaśny kondensat (skropliny). Przy osiągnięciu punktu powstawania pary wodnej wytwarza się   wilgoć w instalacji odprowadzającej spaliny. Wilgoć ta wiąże się z zawartymi w spalinach materiałami          w związki kwasowe. Jest to głównie roztwór kwasu siarkowego o agresywnych właściwościach.         Neutrakon ® zapobiega uszkodzeniu, filtrując powstałe skropliny, zmieniając ich odczyn na obojętny.     Jest to proste, tanie i skuteczne rozwiązanie.

  • DANE TECHNICZNE

a)    Na kWh zużytego gazu ziemnego powstaje 0,14 l kondensatu. Neutralizatory Neutrakon® Gas neutralizują w zależności od mocy/wydajności :

Neutrakon® 01/25: 4,9 l/h

Neutrakon® 02/50: 9,1 l/h

Neutrakon® 03/150: 21 l/h

Neutrakon® 04/300: 42 l/h

b)    Można je montować  do ściany i podłogi

c)    Poszczególne typy w zależności od mocy różnią  się gabarytami

Co ciekawe granulat oczyszcza się sam. Dwutlenek węgla agresywnego kondensatu łączy się z granulatem      w wodorowęglan magnezu Mg (HCO3)2, NOx łączy się w azotan magnezu  Mg (NO3)2. Oba związki to rozpuszczalne sole które są w środowisku szeroko rozpowszechnione, granulat jest dopuszczony do oczyszczania wody pitnej. Zużyty granulat można spokojnie wyrzucić do kosza.

  • INNE INFORMACJE

W ofercie mamy również neutralizatory do kotłów na olej oraz do pieców o większej mocy-na zapytanie.

Gdybyście mieli Państwo pytania dotyczące neutralizatorów Neutrakon, prosimy o kontakt z działem R&D, tel. 68 458 19 33 lub krystian.siwka@mkzary.pl

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0