Ogólne warunki sprzedaży

Właściwości systemów

Kształt owalny

MK Systemy Kominowe posiada w ofercie system owalny – MKS Oval

Wkłady owalne są wybierane głównie do kominów murowanych, gdzie instalowanie typowych wkładów o przekroju okrągłym nadmiernie zawęża kanał spalinowy, powodując obniżenie sprawności komina.

Kiedy warto wybrać owalny wkład kominowy?

Wkłady kominowe owalne znajdują zastosowanie w miejscach, w których potrzebny jest jak największy przekrój komina. Dobrze sprawdzają się w systemach połączonych z urządzeniami grzewczymi zasilanymi przez paliwa stałe. Owalne modele z powodzeniem zastępują te okrągłe i maksymalnie wykorzystują przestrzeń dostępną w kominie. Dzięki takim właściwościom zapewniają użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kształtu przewodu kominowego?

Kształt i średnicę komina należy dobrać odpowiednio do posiadanego kotła. Urządzenia opalane stałymi paliwami wymagają wkładu o dużej średnicy. Wśród takich kotłów należy wymienić te zasilane, węglem, drewnem, miałem i innymi rodzajami opału. Ważne jest, aby temperatura pracy ciągłej produkowanych z tych materiałów spalin nie przekraczała 600 dla kominów dwuściennych i 450 dla jednościennych stopni Celsjusza. W takich warunkach owalny przewód kominowy zachowuje właściwości i spełnia swoją funkcję.

Owalny przewód kominowy w murowanej konstrukcji

Wkłady kominowe owalne są bardzo przydatne w sytuacji, kiedy zachodzi potrzeba uszczelnienia murowanego komina. Taka ceglana konstrukcja o prostokątnym przekroju wymaga najczęściej rozbiórki i wybudowania całkowicie nowego przewodu. Dzięki owalnemu wkładowi kominowemu można zachować istniejący kanał i jego duży przekrój bez konsekwencji związanych z nieszczelnością.

Uniwersalne zastosowanie owalnych wkładów kominowych

Wkłady kominowe owalne można stosować zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Bardzo dobrze sprawdzają się w kanałach o prostokątnym przekroju, gdzie pozwalają na zachowanie dużego pola przekroju przewodu. Łatwy montaż oraz duży wybór wymiarów produktu sprawiają, że wkłady owalne są popularnym rozwiązaniem. Całkowita szczelność osiągnięta dzięki metodzie spawania plazmowego zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość elementów systemu.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0